Gloria a Madrid, Або 11 тез про фінал Ліги Чемпіонів у Києві - Волинь.Правда

Gloria a Madrid, Або 11 тез про фінал Ліги Чемпіонів у Києві

Показати всі

Gloria a Madrid, Або 11 тез про фінал Ліги Чемпіонів у Києві

Давно читали матеріал диванних аналітиків? Ні, тоді вам до нас. Зважаючи на всі видумані і реальні причини, автор цього тексту не побував на трибунах «Олімпійського» стадіону під час фінального матчу найпрестижнішого  клубного турніру Європи, однак бере на себе сміливість підбити підсумки фінального матчу, використовуючи символічних 11 тез.

  1. Своєчасна зміна пріоритетів «Реалу»

Зрозумівши, що в чемпіонаті вже нічого ловити, мадридський клуб вчасно переорієнтувався на Лігу Чемпіонів. І не прогадав. Без перемоги у найпрестижнішому турнірі Старого Світу сезон для «вершкових» можна було б вважати провальним, та й крісло під Зіданом суттєво б похитнулося. Тепер же всі говорять про ті, рекорди та історичні досягнення, які оновила команда з Мадрида.

  1. Боротьба за «Золотий м’яч» триває

Аналітики та експерти говорили, що саме київський фінал багато в чому дасть відповідь на те, хто ж буде головним претендентом на Золотий м’яч, але не тут то було. Травма Салаха і невиразна гра Роналду ще більше спутала карти для вболівальників, експертів та букмекерів. Фінальний матч не дав жодних козирів єгиптянину та португальцю у боротьбі за найпрестижнішу індивідуальну нагороду в сучасному футболі.

  1. Експерти не завжди праві

Перед матчем експерти в один голос говорили про те, що обидві команди зіграють в притаманний для них контратакувальний футбол. Говорили-балакали, сіли і …побачили, що помилилися. Ціна фіналу виявилась занадто великою, тож обидві команди намагалися грати в обережний позиційний футбол, не оголяючи захисні тили. Зрештою, жоден із забитих м’ячів не був забитий у притаманному як для марсисайців, так і для мадридців, контратакувальному стилі.

  1. «Фінальні» прокляття Клопа та Карвахаля

Справжнім футбольним афоризмом стали слова екс-футболіста «Карпат» Михайла Кополовця, який говорив про те, що «перед каждою грою» треба ходити до церкви. Напевно, до цієї поради треба дослухатися іспанцеві Дані Карвахалю та німцеві Юргену Клопу. Захисник «Реала» знову не дограв фінальний матч Ліги Чемпіонів і ризикував пропустити Чемпіонат світу в Росії. У німецького наставника інша біда – його команди раз по раз дістаються фінальних матчів і …програють в них. Спочатку дортмундська «Боруссія», а тепер – «Ліверпуль».

  1. «Голеносний» Бейл проти «формального» Соланке

Експерти помилилися не у всьому. Козирем у рукав Зідана стали якісні футболісти запасу. Напевно, праві були ті, хто стверджував, що кожен гравець запасу «Реалу» претендував би на місце в основі «Ліверпуля». Універсал Начо, молоді і перспективні Васкес та Асенсіо, а тим більше – валлієць Бейл, який і приніс перемогу своїй команді. Клоп же опцій для підсилення гри не мав. Спочатку це довів вихід Лалани замість травмованого Салаха, а ще більше підтвердила цю тезу поява на полі Емре Джана. Саме «турецький» німець, гравець руйнівного плану, а не форвард Соланке з’явився на полі, коли «Ліверпулю» потрібно було забивати. І це не тактичний прокол Клопа, а підтвердження кваліфікації футболістів запасу англійського клубу.

     6.  Німецький механізм теж дає збій

Те, про що говорив коментатор Віктор Вацко перед матчем підтвердилось під час гри. Німець Лоріс Каріус і справді виявився голкіпером, який може витягнути «мертвий» м’яч, але пропустити «банку». І вже другорядними факторами є причини: недостатня кваліфікація чи проблеми з нервами. Факт залишається фактом. Страж воріт продемонстрував, що і німецький механізм, хай навіть він буде таким у переносному сенсі, може давати збій. Два вирішальних м’ячі, які «привіз» Каріус надовго залишаться в пам’яті вболівальників.

  1. Фірміно – не топ-гравець

Травма Салаха змусила «Ліверпуль» по ходу матчу шукати нових лідерів. Чи не найбільшу надію фани марсисайців покладали на Роберто Фірміно. Саме бразильського «Бобі», який був серед лідерів Ліги Чемпіонів за кількістю голів та результативних передач,  багато експертів називали недооціненим топ-гравцем. Однак фінал дещо спростував цю тезу. Фірміно де-факто випав з матчу. Серед ліверпульців на полі виділялися шотландець Роберстон та сенегалець Мане.

  1. Амбіції Роналду: «Золотий м’яч» важливіше, ніж Ліга Чемпіонів

Якщо ви спостерігали за реакцією Кріштіану Роналду під час нагородження та пам’ятаєте його післяматчеві слова, то самі все розумієте. Для португальця на першому місці – обійти Лео Мессі та отримати шостий «Золотий м’яч». Невиразна гра без голів у фіналі значно ускладнила це завдання. І як іронічний підсумок фіналу для Роналду – вираз обличчя Кріша, коли на поле вибіг вболівальник та завадив португальцю використати вигідну нагоду на взяття воріт.

  1. Рамос підставив…Рамоса

Аби дати об’єктивну оцінку діям Серхіо Рамоса у боротьбі з Салахом є відповідні органи. Ми ж констатуємо інше. Якби на місці капітана «Реала» був хтось інший, можливо про цей момент говорили б в іншому ракурсі. Рамос же «прикормив» критичні слова у свій бік тим, що неодноразово відзначався жорсткою грою. Саме репутація зробила «ведмежу послугу» у оцінках багатьох вболівальників та експертів.

  1. Жадність киянина погубить

Лише лінивий не чув про космічні ціни на оренду житла під час київського фіналу. І нехай всі пам’ятатимуть хвалебні слова від очільника УЄФА Чеферіна та низки інших поважних гостей, однак осад від космічних апетитів столичних орендодавців залишиться в пам’яті європейських вболівальників.

  1. Мадрид – монополіст єврокубків сезону 2017/18

Перемога «Атлетико» у Лізі Європи та звитяга «Реалу» у Лізі Чемпіонів дала можливість мадридським командам встановити унікальне досягнення. Команди зі столиці Іспанії виграли два найпрестижніших клубних турніри Європи.

 

Висновки після київського фіналу можна підбивати довго, тут і імідж країни, і загострення конфлікту Суркіс-Павелко, однак підвести підсумок можна однією тезою: столиця України протягом шести років двічі приймала фінали престижних футбольних першостей. Нам є чим пишатися…

 

 

 

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook