У ПЦУ пропонують перенести День святого Валентина

Показати всі

У ПЦУ пропонують перенести День святого Валентина

У Православній церкві України розвінчали міф про покровителя закоханих святого Валентина. Пам’ять святого відзначається і в католицькій, і в православній традиціях, однак у різні дати, – повідомила пресслужба ПЦУ.

Пам’ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиції, однак у різні дати.

“Католики згадують його 14-го лютого (однак не у загальному календарі, де цього дня вшановуються святі Кирил і Мефодій, а у “Римському мартиролозі”, де вказані місцеві дні пам’яті); православні – 12-го серпня”, – пояснюють у ПЦУ.

Також зазначили, що свято, яке відзначають 14-го лютого як день закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина.

“Відповідно до однієї з найпопулярніших легенд, святий Валентин “вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II”. … Однак ця легенда містить значну помилку в хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання”, — йдеться у повідомленні.

Також зазначають, що “Папа Геласій канонізував святого Валентина у 496 році і присвятив йому день пам’яті 14-го лютого. Ймовірно, це було зроблено задля того, аби витіснити язичницьке святкування, яке відзначалось у Римі у ті часи та супроводжувалось жертвоприношеннями на честь плідності та материнства. Тож масова культура, власне, поєднала вшанування пам’яті християнського святого із язичницькими мотивами, що були поширені раніше, а згодом перетворила це ще й на комерцію, спонукаючи купувати подарунки”.

В ПЦУ повідомили, що тоді церква вважала законним той шлюб, що “укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громади”.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *