Представники кількох країн закликали бути готовими до широкомасштабної війни в Європі - Волинь.Правда

Представники кількох країн закликали бути готовими до широкомасштабної війни в Європі

Показати всі

Представники кількох країн закликали бути готовими до широкомасштабної війни в Європі

Начальник Генерального штабу армії Чехії Карел Ржека (Karel Řehka) на початку свого виступу на зборах командування чеських збройних сил заявив, що вони повинні бути готовими до широкомасштабної війни в Європі проти сильного противника.

За його словами, якби розпочався конфлікт між Росією та НАТО, чеська армія була б активним учасником з першої хвилини.

«Низка систем озброєння, які сьогодні знищують Україну, також досягнуть території Чехії, ситуація серйозна», – сказав він.

За словами голови Генштабу, армія Чехії повинна зберегти антитерористичний досвід, але в першу чергу має підготуватися до широкомасштабної війни проти передового супротивника.

«Війна в Європі знову стала реальністю і відбувається вона на кордоні Північноатлантичного альянсу. Вічний мир – це утопія. Період попередження про цю кризу триває принаймні з 2014 року», – сказав Карел Ржека.

Подібну заяву щодо своєї країни зробила і міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт (Christine Lambrecht) в інтерв’ю газетам Rheinische Post та General-Anzeiger, оприлюдненому у понеділок, 21 листопада.

Ламбрехт відповіла на прохання журналістів прокоментувати слова генерального інспектора Бундесверу про те, що Німеччина має бути готовою на випадок, якщо вона виявиться втягнутою в нав’язану їй війну.

«Ми маємо бути готові захищати Німеччину та територію альянсу», – сказала вона.

Міністр оборони Німеччини наголосила: «Оборона завжди була ключовим завданням Бундесверу. Це всі знову повинні усвідомити».

Військові Німеччини. Фото: Міноборони ФРН

За словами Ламбрехт, Бундесвер зможе забезпечити оборону Німеччини у разі потреби. При цьому вона висловила впевненість у тому, що країні допоможуть партнери з Північноатлантичного альянсу:

«Бундесверу ніколи не доведеться захищати Німеччину поодинці, на нашому боці завжди будуть наші союзники, а в альянсі збройні сили, безумовно, зможуть захистити Німеччину», – пояснила очільниця оборонного відомства Німеччини.

ЗРК «NASAMS» військових Нідерландів. Фото: Міноборони Нідерландів

Також міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич заявив, що країнам НАТО, які мають спільні кордони з Україною, необхідно задуматися над посиленням своєї протиповітряної оборони, щоб убезпечити власні території.

Фото з місця вибуху, 15 листопада 2022 село Пшеводув, Польща

За словами голови МЗС, інцидент з падінням ракети в Польщі доводить таку необхідність. При цьому міністр підкреслив, що сталося це тільки через російську агресію і терористичні ракетні обстріли України.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *