Комісія з журналістської етики відреагувала на скандальне інтерв’ю Гордона

Показати всі

Комісія з журналістської етики відреагувала на скандальне інтерв’ю Гордона

Комісія з журналістської етики негативно відреагувала на інтерв’ю Дмитра Гордона з Наталією Поклонською та Ігорем Гіркіним. Зокрема наголошується, що Гордон порушив етичні норми і професійні стандарти. Про це повідомляється на сторінці Комісії з журналістської етики у Facebook, – пише “Газета”.

“Комісія з журналістської етики висловлює негативне ставлення до форми та змісту інтерв’ю Дмитра Гордона з Наталією Поклонською та Ігорем Гіркіним. Зокрема до фактів недотримання етичних норм та професійних стандартів. Комісія вважає, що неспроможність чи небажання інтерв’юера працювати за професійними стандартами завадило йому переконливо розкрити аудиторії погляди інтерв’юйованих”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що журналісти мають право брати інтерв’ю у воєнних злочинців, однак при цьому вони маю дотримуватися певних норм та правил.

“Журналісти мають право брати інтерв’ю у диктаторів, воєнних злочинців, підозрюваних у тяжких міжнародних злочинах та інших подібних осіб, яких негативно сприймає та засуджує значна частина або і більшість аудиторії. Часом такі особи є єдиним джерелом отримання суспільно важливої інформації, що обґрунтовує необхідність розмови з ними.

Проте у таких випадках журналісти та редакції повинні зберігати контроль над повідомленнями, які звучать в інтерв’ю, уважно ставитися до етичних питань, які постають при наданні трибуни таким персонам. Також це означає, що не варто брати інтерв’ю у правопорушників (у тому числі терористів) у прямому ефірі/наживо. Це загальносвітова практика, яку застосовують медіа, які дорожать репутацією і довірою аудиторії (наприклад, це правило прописане у Редакційних настановах Бі-Бі-Сі)”, – зазначається у повідомленні.

Водночас у комісії додали, що після оприлюднення зазначених інтерв’ю у соціальних мережах поширювалися погрози фізичної розправи Дмитру Гордону.

“У зв’язку з цим КЖЕ заявляє, що неспроможність і небажання журналіста дотримуватись етичних принципів та стандартів, як і низька якість оприлюднених матеріалів, не мають бути підставами для погроз життю і здоров’ю авторок та авторів матеріалів, які не відповідають суспільним настроям, а тим більше для дій, скерованих на розправу над такими людьми”, – заявили в КЖЕ.

“Журналіст перестає виконувати свої основні функції, якщо він є агентом спецслужб. Відтак викликають осуд непідтверджені заяви Дмитра Гордона про співпрацю з українськими спецслужбами та правоохоронними органами. Також КЖЕ засуджує можливість використання фахівців, які працюють у медіасфері (у тому числі й журналістів), спецслужбами у власних цілях. Адже таким чином аудиторію вводять в оману щодо цілей і способів здійснення журналістської діяльності”, – наголосили у відомстві.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *