Кабмін розповів, що чекає тих, хто працює неофіційно - Волинь.Правда

Кабмін розповів, що чекає тих, хто працює неофіційно

Показати всі

Кабмін розповів, що чекає тих, хто працює неофіційно

Зараз в країні близько 3,3 млн неформально зайнятих працівників. Їм доведеться чекати на пенсію довше. Неофіційне працевлаштування призведе до того, що близько півмільйона українців вийдуть на пенсію на 1-5 років пізніше за однолітків через недостатність необхідного страхового стажу. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час виступу на Всеукраїнському форумі Україна 30, – передає Корреспондент.

За її словами, в Україні є близько 3,3 млн неформально зайнятих працівників. Ще 6,3 млн осіб з різних причин не входять до складу робочої сили (зокрема студенти й пенсіонери). 2,3 млн осіб зайняті «домашніми обов’язками» і фактично не беруть участі в ринку праці. З них 2 млн осіб – жінки.

«Неформальна зайнятість створює для таких громадян своєрідну пастку. Їм може не вистачити страхового стажу, вимоги щодо якого були встановлені в 2017 році, для своєчасного виходу на пенсію», – відзначила міністр.

Лазебна підкреслила, що якщо ситуація з офіційною зайнятістю не зміниться, то, згідно з даними Світового банку, до 20% українських пенсіонерів старше 65 років в майбутньому не матимуть права на страхову пенсію. Їм потрібна буде окрема соціальна допомога від держави, додала міністр.

«Це підсилює нерівність у суспільстві і створює ризики бідності серед людей похилого віку», – сказала глава Мінсоцполітики. Вона додала, що особливо це стосується жінок, які, як правило, отримують нижчу зарплату, але водночас мають більшу тривалість життя в порівнянні з чоловіками.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *