Як зараження COVID-19 впливає на пологи та плід: вчені зробили важливе відкриття - Волинь.Правда

Як зараження COVID-19 впливає на пологи та плід: вчені зробили важливе відкриття

Показати всі

Як зараження COVID-19 впливає на пологи та плід: вчені зробили важливе відкриття

Pregnant patient in face mask in a hospital at doctor visit during coronavirus outbreak. Mother giving birth to baby in covid-19 lockdown. Pregnancy examination. Expecting woman in labor and delivery.

За майже три роки існування COVID-19 та спостереження за інфікованими вірусом вагітними, вчені зробили невтішні попередні висновки: під час хвороби матері підвищується ризик передчасних пологів, низької маси тіла у дитини при народженні та мертвонародження. Про це повідомляє “Medicalxpress”.

У дослідженні, що проводилося в Інституті системної біології, було вивчено електронні медичні картки понад 18 тисяч людей, які здали аналізи на коронавірус під час вагітності. Дослідники порівняли результати людей з позитивним тестом під час вагітності — всього 882 особи — з тими, хто мав негативний результат. Хворі на коронавірус не були щеплені.

Особливо часто негативні наслідки від перенесеного коронавірусу виявлялися у вагітних на першому та другому триместрах.

“Ми виявили, що інфекція SARS-CoV-2 вказує на збільшення частоти передчасних пологів і мертвонароджень, в основному спричинених інфекціями в першому та другому триместрі” , – сказала Саманта П’єкос, перший автор дослідження.

Зазначається, що у більшості учасників дослідження була легка чи помірна форма перебігу хвороби. Навіть якщо коронавірус не приводив до серйозних респіраторних проблем під час хвороби у матері, найчастіше фіксувалися якісь відхилення у народжених дітей.

Дослідження проводилося до того, як вакцини від COVID-19 стали популярними у США. У майбутніх дослідженнях є можливість вивчити, чи допомагає вакцинація запобігти негативним результатам пологів.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *