Банки попередили власників карток про можливе блокування: у чому причина - Волинь.Правда

Банки попередили власників карток про можливе блокування: у чому причина

Показати всі

Банки попередили власників карток про можливе блокування: у чому причина

Українські банки мають право заблокувати картку клієнта та звернутися до нього за роз’ясненнями. Це може статися у разі нетипових операцій, що не відповідають фінансовим можливостям клієнта.

Відповідно до норм закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом…», банки мають ідентифікувати платників. До 5 тисяч гривень можна поповнити готівкою рахунок або картку без ідентифікації особи, повідомляє «РБК-Україна».

Якщо за день на рахунок надійде кілька платежів по 5 тисяч гривень, банк може тимчасово заблокувати рахунок і звернутися за поясненнями.

У вересні 2021 року максимальну суму переказів без ідентифікації було збільшено на 1 гривню. Закон ухвалено у зв’язку з тим, що найчастіше українцям було незручно переказувати суму до 4999 гривень, тому її вирішили округлити.

Крім того, 2021 року у Верховній раді була спроба підняти максимальну суму анонімних переказів до 25 тисяч гривень, проте рішення було відкладено.

Водночас, банки встановлюють власні норми системи фінмоніторингу, жорсткість яких може відрізнятися.

Норми закону не поширюються на:

  • оплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);
  • сплату кредиту у сумі до 30 тис. грн;
  • перекази на оплату товарів та послуг, здійснені платником за допомогою платіжної картки або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • всі готівкові перекази в межах України на суму до 5 тис. грн;
  • зняття коштів із власного рахунку.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *