Задихаючись від злоби: на Волині «анонімники» запустили свої «лайномети» напередодні місцевих виборів

Показати всі

Задихаючись від злоби: на Волині «анонімники» запустили свої «лайномети» напередодні місцевих виборів

До місцевих виборів лишається пів року, а так звані «борці за справедливість» вже активізувалися. Всім добре відомо, що собою становить так званий «чорний піар» і якої шкоди може завдати людині навіть із бездоганною репутацією. Судячи з усього, кампанія дискредитації окремих політиків розпочалася вже й на Волині, однак цього разу горе-політтехнологи дзвінко вдарили у штангу. 

У нашій редакції опинилася низькопробна анонімка – ніби то інсайдерська інформація з Волинської облдержадміністрації. Розуміючи, що автори писанини намагатимуться розганяти її по повній програмі на чиєсь замовлення, ми, відстоюючи принципи об’єктивної і неупередженої журналістики, вирішили дещо розставити крапки над «і» у цій історії. Далі подаємо текст анонімки без змін.

«І знову інсайди з ОДА. Продовжуємо розбирати підводні камені звільнення заступника Волинської ОДА Леоніда Кирильчука. Як нам стало відомо з власних джерел звільнення пана Леоніда не має жодного політичного чи місцевого окрасу. Нажаль… Все дуже прозаїчно та банально – економіка і корупція. За призначенням і лобіюванням Леоніда Кирильчука стоїть колишній очільник ОДА, колишній головний лісник і відомий хабарник – депутат Волинської обласної ради Володимир Богдан. За нашою інформацією, за перші дні роботи в ОДА пан Кирильчук швидко почав «вибудовувати» роботу з місцевим бізнесом. В його поле зору за функціональними обов’язками потрапили аграрії, ЖКГ і транспортні перевізники. Він, як людина «бувала» та ще й за підказками свого куратора пана Богдана, почав робити спроби обкладати даниною місцевих аграріїв і розробляти схеми заробітку на ЖКГ. Завдяки відкритості очільника ОДА Юрія Погуляйка до народу, всі дії його першого заступника дуже швидко вилізли на поверхню та голова ОДА прийняв рішення щодо звільнення “підприємливого” заступника, щоб не впала тінь на нього самого та його команду. Отже пан Кирильчук аж ніяк не захистник інтересів волинян, а звичайний “схематозник” і хабарник, який повинен був обслуговувати інтереси місцевих олігархів, але коронавірус і Юрій Погуляйко стали на заваді цих планів. Тож слідкуємо за ситуацією. Далі буде…», – пишуть анонімні «інсайдери».

ВСЕ ПЕРЕПЛУТАЛИ: «ЛАЙНОМЕТНИКАМ» ЯВНО НЕ ВИСТАЧАЄ «КОРИГУВАЛЬНИКА ВОГНЮ»

Від некомпетентності і низького рівня загальної ерудованості автора цієї писанини – аж кров з очей. Ми навмисне зберегли всі граматичні помилки, аби ви самі могли в цьому переконатися. А тепер перейдемо до помилок змістовних. Як бачимо, у автора чи авторів пасквілю – два «антигероя», це колишній заступник голови Волинської ОДА Леонід Кирильчук та «…колишній очільник ОДА, колишній головний лісник і відомий хабарник – депутат Волинської обласної ради Володимир Богдан». Так ось, шановні «інсайдери», депутата з ім’ям «Володимир» та прізвищем «Богдан» у Волинській обласній раді не існує. Є депутат Богдан В’ячеслав Петрович. А є депутат Бондар Володимир Налькович. Останній дійсно колишній голова Волинської ОДА і колишній головний лісівник. То ви, для початку, хоча б визначтеся, про кого з них вирішили писати. Так розуміємо, мова все ж про депутата Бондара, а не Богдана. Далі по пунктам.

По-перше. «За призначенням і лобіюванням Леоніда Кирильчука стоїть… Володимир Богдан». Це пародія на стиль журналістів-розслідувачів, писав такий собі недороблений волинський «Денис Бігус». Чому недороблений – тому, що справжні журналісти-розслідувачі наводять факти, на яких ґрунтуються їхні гіпотези. Це можуть бути документи, інші речові докази, коментарі свідків, експертів, героїв і антигероїв розслідування. А те, що ми бачимо у даному твердженні – вільний політ фантазії автора, який навіть не називає свого імені… та й в чужих іменах плутається, що може свідчити про те, що він (вона, чи вони) взагалі не орієнтуються у волинській політиці, тож, цілком можливо, навіть не є волинянами. Що ж, спробуємо розбити цю необґрунтовану гіпотезу хоча б логічними доводами. Нагадаємо, що Леоніда Кирильчука призначили першим заступником голови Волинської обласної державної адміністрації у березні цього року. Безумовно, остаточне рішення про призначення своїх заступників приймав Юрій Погуляйко, який, фактично, представляє самого Володимира Зеленського та його команду на Волині. Нагадаємо також, що проти призначення головою Волинської ОДА вихідця із Луганщини збунтувалася вся Волинська обласна рада, в тому числі не в захваті від такої ідеї були представники політичної команди Володимира Бондара (колишня фракція Блоку Петра Порошенка «Солідарність») – адже це запеклі політичні опоненти «УКРОП-у» та «Зе-команди». То яким чином Володимир Бондар, який знаходиться на протилежному політичному полюсі, міг когось лобіювати на посаду у команді Юрія Погуляйка? Поки не відомо…

По-друге. Неіснуючого «Володимира Богдана» автори писанини називають «відомим хабарником». Хоч автора чи авторів цієї записки навряд вдасться знайти, та редакції, які ризикнуть у себе опублікувати цей «інсайд», мають всі шанси нарватися на судовий позов, адже хабар – це злочин, відтак безпідставно звинувачувати особу у хабарництві, означає визнавати її злочинцем, а це має право робити тільки суд у своєму вироку. Тому припускаємо, що, можливо, автори писанини не тупі, а навпаки хитрі, й навмисне переплутали ім’я антигероя своєї писанини – всім зрозуміло, про кого йде мова, а формальних підстав для позову за наклеп немає, бо ж вигаданий депутат Волинської обласної ради «Володимир Богдан» в суд точно не подасть. Та в будь-якому разі жоден головний редактор, який себе поважає, не опублікував  би у своєму виданні такої низькопробної «чорнухи». Тож розганяти її будуть, швидше за все, у волинських групах у Фейсбуці завдяки «ботофермам», аби справжніх авторів ніхто і ніколи не встановив.

По-третє. «За нашою інформацією, за перші дні роботи в ОДА пан Кирильчук швидко почав «вибудовувати» роботу з місцевим бізнесом. В його поле зору за функціональними обов’язками потрапили аграрії, ЖКГ і транспортні перевізники. Він, як людина «бувала» та ще й за підказками свого куратора пана Богдана, почав робити спроби обкладати даниною місцевих аграріїв і розробляти схеми заробітку на ЖКГ». Ось власне ще одна відмінність «анонімників» від розслідувачів. Якщо вже анонсуєте таку сенсацію – «спроби обкладати даниною місцевих аграріїв» (по суті – рекетирство) та «схеми заробітку на ЖКГ» – то наведіть бодай якісь факти: в кого конкретно вимагали «данину», хто посередник, про які суми йде мова, як працює схема? Ну, справді ж цікаво. Жанр журналістських розслідувань на Волині вже якось ну зовсім вимер, а тут, виявляється, стільки цікавого відбувається. Тож, шановні, кажете «А», то кажіть і «Б», як то кажуть – факти у студію! Але, схоже, фактів ми не дочекаємося, бо їх просто немає у авторів записки, які тупо відпрацювали чиєсь замовлення, як то кажуть, задньою лівою ногою.

По-четверте. «Завдяки відкритості очільника ОДА Юрія Погуляйка до народу, всі дії його першого заступника дуже швидко вилізли на поверхню та голова ОДА прийняв рішення щодо звільнення “підприємливого” заступника, щоб не впала тінь на нього самого та його команду». Отакої! Тобто, за логікою авторів наклепу, Юрій Погуляйко спочатку призначив на посаду Леоніда Кирильчука, якого, нібито, лобіював депутат облради (чи то Богдан чи то Бондар), а потім звільнив, «щоб не впала тінь на нього самого». Юрій Погуляйко настільки «відритий до народу», що досі не прокоментував скандальне звільнення. А от «ображений» Леонід Кирильчук навпаки роздає коментарі наліво і направо та попереджає, що судитиметься за свою посаду.

Волинську ОДА очолив Юрій Погуляйко

ТО ХАБАРНИЦТВО ЧИ «ДІДІВЩИНА» ЗА ПРИНЦИПОМ ЗЕМЛЯЦТВА

«Я запитав керівника апарату Юрія Судакова, чи будуть якісь пояснення. Мені відповіли чистою російською мовою: «Нет, не будет». Я вважаю цю практику з написанням заяв на звільнення без дати ганебною, але вона дуже поширена в нинішній ОДА. Ще при призначенні я запитував, для чого це. Мені сказали, щоб при потребі, при конфліктній ситуації можна було людину дуже швидко звільнити. Хоча я людина неконфліктна і не сподівався, що це може так швидко трапитись. Те, що відбувається – це заміна волинян на приїжджих керівників. Це можна побачити і по заступниках, і по керівниках департаментів, управлінь. Відбуваються так звані конкурси, в результаті яких призначають будь-кого, але не волинян. Це вже відбулось в департаменті соціального захисту, відбувся конкурс в управлінні ЖКГ, але людину ще остаточно не призначили, звільнили начальника управління охорони здоров’я», – коментує Леонід Кирильчук своє звільнення виданню «Перший».

Підсумуємо: в ОДА ніяк не коментують звільнення першого заступника, а сам експосадовець вважає, що в адміністрації встановлюється щось типу «дідівщини» за принципом земляцтва, і волинянам – вхід заборонено.

По-п’яте. «Отже пан Кирильчук аж ніяк не захистник інтересів волинян, а звичайний “схематозник” і хабарник, який повинен був обслуговувати інтереси місцевих олігархів, але коронавірус і Юрій Погуляйко стали на заваді цих планів». Взагалі не ясно до чого тут коронавірус і яких саме олігархів нібито обслуговував пан Кирильчук. Знову порожній наклеп.

Про якість такого інформаційного вкиду годі й говорити. Замовників цієї писанини, видно, душить велика українська жаба, яка змушує діяти підступно і підло, пишучи «анонімки» в кращих традиціях НКВС-КДБ. На щастя, минули часи, коли людей розстрілювали без суду і слідства тільки на підставі таких от анонімних доносів від «свідомих громадян».

Тим не менше, скандал все ж розгорівся і, мабуть, єдиний, кому ситуація зрозуміла на всі сто відсотків – сам Юрій Погуляйко. Якщо і дійсно він «зловив на гарячому» свого заступника, як нас переконують автори «чорнухи», то мав би провести «героїчну» пресконференцію з доповіддю про те, як успішно нова команда в ОДА очищується від корупції. Втім Юрій Погуляйко а ні парі з вуст, що може свідчити тільки про те, що справжня причина звільнення криється в чомусь іншому. Можливо, ми почнемо дізнаватися правду в ході судового процесу, який збирається розпочати Леонід Кирильчук.

А щодо іншого антигероя пасквілю – Володимира Бондара, то варто нагадати, що він неодноразово обирався депутатом Волинської обласної ради, що свідчить про довіру з боку волинян. Окрім того, за час його перебування на посаді голови Волинської ОДА, область демонструвала одні із кращих показників щодо залучення інвестицій в Україні. Та й лісову галузь до плачевного стану довів не Бондар. Будь-який фахівець у сфері лісу підтвердить, що після звільнення Володимира Бондара з посади кількість вирубок зросла в рази. Можна припустити, що саме Володимир Бондар став першою мішенню для чорних піарників лише тому, що на разі, по суті, тільки його політична сила на Волині може перерости в єдину дієву опозицію команді «УКРОП-у», яка останнім часом наробила чимало помилок і в результаті наступних виборів, які відбудуться менш як через пів року, ризикує опинитися в меншості. Відтак, аби розуміти, звідки ростуть ноги у подібного роду «заказухи»  потрібно розуміти кому це може бути вигідно. Хтось від злоби явно прискає жовчю, як зміюка отрутою. Та варто пам’ятати – кинуте багно може й не долетіти до людини, а от на руках залишиться.  Тож декому варто трохи стримати залпи  зі своїх «лайнометів», бо можна і не відмитися.

Василь Онищук

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *