Як Верховна Рада знімала недоторканість з 5 нардепів - Волинь.Правда

Як Верховна Рада знімала недоторканість з 5 нардепів

Показати всі

Як Верховна Рада знімала недоторканість з 5 нардепів

У Верховній Раді сьогодні розглядали подання Генпрокурора України Юрія Луценка про зняття недоторканості з п`ятьох народних депутатів.

В зоні ризику опинилися депутат від групи “Воля народу” Олесь Довгий, колишній член БПП Борислав Розенблат, радикал Андрій Лозовий, депутати від “Народного фронту” Євген Дейдей та Максим Поляков.

З трьох нардепів таки зняли недоторканість.

Олесь Довгий закликав парламент підтримати подання Луценка для того, щоб дати йому можливість “поставити крапку у всіх звинуваченнях, які лунають на його адресу”. Рада, виконавши прохання депутата зняла недоторканість з Довгого. “За” проголосував 251 нардеп.

Також парламент дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Максима Полякова. Таке рішення підтримали 250 депутатів. Водночас депутати виступили проти затримання та обрання Полякову запобіжного заходу у вигляді арешту, за це вони віддали 125 і 111 голосів відповідно.

Як відомо, Поляков підозрюється у отриманні хабара 7500 доларів і зловживанні службовим становищем.

Третім депутатом, якому сьогодні не пощастило, був Борислав Розенблат. За притягнення останнього до кримінальної відповідальності проголосували 296 його колег.

Як відомо, днями, фракція БПП виключила цього депутата зі свого складу.

Нагадаємо, нардеп-хабарник назвав Україну «дебильной страной».

Двом нардепам сьогодні фортунило. Радикал Андрій Лозовий та представник “Народного фронту” Євген Дейдей залишилися недоторканими.

На засіданні заслухали самого Дейдея, який попросив дозволу виступати російською та заявив, що вважає справу проти себе політично мотивованою і закликав народних депутатів визначатися особисто “по совісті і по закону”.

Генеральний прокурор Юрій Луценко у своєму виступі ще раз наголосив на достатній доказовості для оголошення підозри та обгрунтованості подання щодо зняття недоторканності з Дейдея.

 На захист Дейдея став в. о голови регламентного комітету Павло Пинзеник, який нагадав, що комітет визнав недостатньо обгрунтованим  та невмотивованим відповідне подання Генпрокуратури.

Отже, за притягнення Євгена Дейдея проголосували тільки 192 депутати. Таким чином, рішення вважається не прийнятим.

“Змилувалась” Верховна Рада і над “ляшківцем” Андрієм Лозовим.

Виступаючи на трибуні перед голосуванням, нардеп назвав подання на нього “макулатурою” та “сміттям”, заявивши, що документ не має юридичої цінності. Він вважає, що ДФС необєктивно оцінила його майно.

У той уже час генпрокурор Юрій Луценко з трибуни ВР заявив, що Лозовому, “згідно з проведеною експертизою, необхідно заплатити 1 млн 717 тис. грн податків і 129 тис. грн військового збору”.

“Треба сплатити або сушити сухарі. Іншого не буде”, – заявив він.

За словами керівника ГПУ, нардеп РПЛ заробив за все своє життя 234 тис. грн, однак у декларації показав близько 9 млн грн активів.

Парламент не проголосував за притягнення до кримінальної відповідальності Лозового. Підтримали подання Генпрокурора лише 177 народних обранців. А цього – мало.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook