Верховна Рада ухвалила закон про боротьбу з коронавірусом: що зміниться

Показати всі

Верховна Рада ухвалила закон про боротьбу з коронавірусом: що зміниться

Верховна Рада України на позачерговому пленарному засіданні ухвалили законопроект про запобігання поширенню коронавірусної інфекції в Україні. За відповідний проект закону проголосували майже одноголосно.

Серед іншого законом №3219 передбачено ряд заходів та обмежень. Зокрема, посилена відповідальність про порушення правил карантину. Так, згідно закону, за порушення правил карантину передбачені штрафи до 170 тисяч гривень. У випадках, якщо це призвело до смерті людей – винних каратимуть позбавленням волі на строк до восьми років.

Внесли зміни і до податкового законодавства. Так на час карантину звільняються від сплати податку на додану вартість та митних зборів ввезення на митну територію України медичних засобів та обладнання. Митне оформлення ліків та засобів, спрямованих на боротьбу з поширенням коронавірусу, буде відбуватися першочергово та безкоштовно.

Окрім того лікарські засоби та медичне обладнання, необхідне для протидії коронавірусу, дозволили закупляти без тендеру на майданчику “Прозоро”. Чіткий перелік таких товарів буде затверджений Кабміном. Внесли зміни і до трудового законодавства, відтак термін перебування працівників у відпустці без збереження заробітної плати у зв’язку із оголошенням карантину не буде враховуватися у загальний термін відпустки.

Також роботодавці отримали можливість дозволяти працівникам роботу з дому. Окрім того з часу введення карантину призупиняється перебіг строків, визначених для надання адміністративних послуг. Разом з тим на період карантину заборонено нараховувати штрафи та неустойки за невчасну сплату комунальних платежів. Д

ля іноземців, які до закриття кордонів не встигли покинути межі України, не будуть застосовуватися адміністративні заходи через порушення режиму перебування на території України на період дії карантину. Медичним працівникам, які задіяні у роботі з хворими на коронавірус, встановлюються надбавки до заробітної плати у розмірі 200% посадового окладу. Уряду доручили забезпечити контроль цін на ліки та засоби першої необхідності.

Окрім того суб’єктам декларування дозволили подати електронні декларації за 2019 рік пізніше – до 1 червня. Прийняті зміни діятимуть протягом трьох місяців з дня прийняття.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редакції