«Вагітність – не хвороба»: у Луцьку стартує проєкт «Пузата мама» (ФОТО)

Показати всі

«Вагітність – не хвороба»: у Луцьку стартує проєкт «Пузата мама» (ФОТО)

В обласному центрі Волині презентували проєкт «Пузата мама», команда якого допомагає при народженні та у процесі усієї вагітності не відчувати жінці себе «хворою», підготувати до пологів, відчувати радість вагітності. Дійство відбулося у центральній бібліотеці для дітей у вівторок, 11 лютого.

Луцьк став першим містом, де презентували проєкт, який функціонує у Рівному вже близько 10 років.

На презентацію завітали співзасновники та журналісти з Рівного Оксана Кравець та Олександр Курзик і Сергій Сулімовський – рівненський акушер-гінеколог, колишній головний лікар Рівненського пологового будинку, віднедавна працює в перинатальному центрі Луцька.

Як розповіли засновники проекту, головна ідея була в тому, аби створити якісне дозвілля для вагітних матусь, які готуються до пологів та не почувалися хворими. Щоб мама була горда своєю вагітністю.

Основний меседж проекту «Пузата мама» – «Для того, щоб народити здорову дитину – потрібно готуватися вже на перших етапах своєї вагітності».

Оксана Кравець заявила: «Якщо у вас накопичилось багато питань – не потрібно штурмувати інтернет, бо там є багато інформації, яку потрібно фільтрувати. Обов’язково це стосується і татусів, які думають, чи варто йти на пологи.

У програмі курсу майбутнім батькам розвінчують міфи про харчування, годування груддю, секс, розкривають техніки дихання, способи знеболення, позиції для пологів. Також проводять школи татусів.

Як розповіли засновники «Пузатої мами», яскравим процесом програми є фотосесії. На початку та в кінці для вагітних організовують вечірки, де на подіум виходять матусі. Хоч, як поділилися гості з Рівного, бували випадки, коли вагітні народжували раніше терміну і приходили на подіум вже зі своїми новонародженими малятами.

Акушер-гінеколог Сергій Сулімовський нагадав: «Ми вчимо не лише народжувати». А відтак додав: «Пузата мама – це родина. Якщо сюди потрапили, то це назавжди. Стан вагітності – найпрекрасніший стан жінки. А наші спеціалісти роблять все, щоб жінки і рідні це розуміли. Перинатальна психологія, як народжується дитина, що малюк відчуває, які можливі хвороби у дитини через те, як мама виношувала, – це та багато іншого ми обговорюємо у «Пузатій мамі»». Також лікар додав, що класні роди – це коли гінеколог відчуває межу, коли потрібно втручатися в процес народження.

Співзасновник проекту Олександр Курзик розповів, що окрім роботи з вагітними жінками, працюють також і з майбутніми татусями, яким також читають лекції і закликав волинських татусів, що «не модно бухати, коли дружина народжує і жаліти себе. Модно бути поряд і допомагати при пологах».

Також лучанам розповіли, що грандіозна подія – фінал, який відбувається до Дня матері в травні, де на червону доріжку виходять не лише новоспечені матусі зі своїми малятами, а й дітки, батьки яких брали участь у проєкті, яких за роки існування вже близько 200.

Далі до обговорення проекту долучилися мами, які поділилися враженнями від участі в «Пузатій мамі», які заявляли, що проект – це місце, де люди мають однакові інтереси, вагітність – не хвороба, а активність не лише вагітним мамам, а й татусям.

Одна з мам, яка брала участь у проекті поділилась, що «коли прийшла на проєкт, думала: що я там забула. Проект це коли ми збираємось на корпоративи, дні іменинника. Цей проєкт зближує. А жінка не надзвонює чоловікові, бо у неї є підтримка 24 на 7 ще і від усієї команди та учасниць проєкту.

Також учасники та співзасновники проекту заявили, що цей проєкт об’єднує не лише мам, а і лікарів, які допомагають під час та після народження малят.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редакції