Через рік після зупинки регулярного сполучення «Укрзалізниця» відновлює міжнародні рейси. Зокрема, цього тижня знову почав курсувати поїзд Київ-Відень, який їде через Будапешт. РБК-Україна розбиралося, хто з українців може скористатися міжнародними поїздами.
Куди запустили міжнародні поїзди
З 1 червня Україна відновила міжнародне сполучення з Австрією та Угорщиною. Як повідомили в прес-службі «Укрзалізниці», поїзд курсує за наступним графіком:
відправлення з Києва о 14:07, Прибуття до Будапешта о 08:20 наступного дня та прибуття до Відня об 11: 21;
у зворотному напрямку (відсьогодні) поїзд оговтується з Відня о 16:42 і прибуває до Києва о 17:22 наступного дня.
Квитки на поїзд можна придбати в міжнародних квиткових касах вокзалів.
Крім того, з 1 червня курсують поїзди сполученням Чоп – Захонь (Угорщина) щодня з відправленням з Захоні і Чопа виключно на ділянці Захонь – Чоп – Захонь.
Хто з українців може на поїзді потрапити до Австрії та Угорщини
Як розповіли РБК-Україна в прес-службі Міністерства закордонних справ, найактуальніша інформація про правила в’їзду для українців в інші країни збирається на порталі tripadvisor.mfa.gov.ua. Виходячи з неї і Австрія, і Угорщина поки закриті для українських туристів.
Угорщина дозволяє в’їзд українцям, які є членами сім’ї Угорських громадян; мають посвідку на проживання; дипломатам, спортсменам і тим, хто може документально довести, що протягом півроку перехворів COVID-19.
В інших випадках в’їзд в Угорщину можливий тільки після отримання дозволу угорської поліції: при наявності підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон і т. д.) потрібно заповнити і подати електронну заявку угорською або англійською мовою. Відповідь надходить через 48 годин, його потрібно показати на кордоні.
Всі громадяни України після в’їзду в Угорщину потрапляють в карантин на 10 днів (за місцем проживання або в госпіталі). Достроково вийти з карантину можна на підставі результатів двох негативних тестів (виключно в Угорщині) на COVID-19 з різницею видачі мінімум в 48 годин. Результати тестів, зроблених в інших країнах, не розглядаються.
А українці з угорськими сертифікатами про вакцинацію і видом на проживання можуть потрапити в країну без обмежень і обов’язкового карантину.
Австрія забороняє в’їзд усім, крім дипломатів, українців з посвідкою на проживання, працівників у сфері вантажоперевезень, медичного та гуманітарного персоналу, пацієнтів, студентів та за наявності вагомих сімейних обставин.
Для в’їзду з України до Австрії потрібно мати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше ніж за 72 години, або тест на антиген, не раніше ніж за 48 годин, а також пройти 10-денний карантин.
Але карантин можна уникнути, якщо є підтвердження про вакцинацію COVID-19 (BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson/Janssen або Sinopharm) з урахуванням термінів вакцинації або підтвердження про одужання після COVID-19 (медичне або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 6 місяців, або медична або офіційна довідка про нейтралізуючих антитілах, не старше 3 місяців).
Крім того, потрібна онлайн-реєстрація поїздки (Pre-Travel-Clearance – PTC, потрібно заповнити не пізніше ніж за 72 годин до в’їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на entry.ptc.gv.at німецькою та англійською мовами
Після прибуття до Австрії зробити контрольний тест для звільнення від самоізоляції дозволяється не раніше 5 дня.
Які ще напрямки будуть відкриті
Про перспективи подальшого відновлення міжнародного залізничного сполучення в травні говорив в. о. голови УЗ Іван Юрик. За його словами, ведуться переговори з PKP Intercity про відновлення швидкісного сполучення між Україною та Польщею. До пандемії цим маршрутом ходили поїзди Київ-Перемишль.
Якщо на момент запуску поїзда будуть в силі нинішні обмеження, то українські туристи не зможуть потрапити до Польщі. Поки в’їзд дозволяється подружжю або дітям польських громадян; власникам Карти поляка; українцям з видом на проживання або дозволом на роботу; студентам; вченим; членам сімей громадян Євросоюзу або Швейцарії; дипломатам, спортсменам і працівникам сфери вантажоперевезень.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook