Українці оформлятимуть пенсії по-новому - Волинь.Правда

Українці оформлятимуть пенсії по-новому

Показати всі

Українці оформлятимуть пенсії по-новому

Завдяки запровадженим електронним трудовим книжкам, українці оформлятимуть пенсію за новими правилами. Нововведення дозволить призначати виплати автоматично, без звернень до Пенсійного фонду. Трудова книжка, стаж міститимуться в електронному форматі в Пенсійному фонді й перебуватимуть у реєстрі, розповів голова Пенсійного фонду України Євген Капінус під час всеукраїнського форуму «Україна 30. Трудові ресурси».

«Коли людина досягне відповідного віку, вона набуде права виходу на пенсію. Тоді їй не треба буде звертатися до ПФУ, лише необхідно буде взяти інформацію з Пенсійного фонду, що автоматично їй призначили пенсійне забезпечення», – сказав Капінус.

З 2000 року працює реєстр застрахованих осіб, який накопичує інформацію щодо трудової діяльності.

«У реаліях сьогодення можна подати відповідну інформацію у вигляді просканованих трудових книжок для того, щоб їх можна було зацифрувати. І далі людині не потрібно подавати жодних додаткових звітів. Усе формуватиметься автоматично з тих звітів, які подаватимуть підприємства», – зазначив голова ПФУ.

Пенсійний фонд після отримання трудових книжок зацифрує інформацію й вона міститиметься в особистому електронному кабінеті кожного громадянина.

«Людина, як і роботодавець, може заходити у свій кабінет і бачити інформацію про заробіток, стаж, і надавати замість трудової книжки витяг із того реєстру, який буде сформований», – додав Капінус.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *