У світі стає менше китайців: назвали причини - Волинь.Правда

У світі стає менше китайців: назвали причини

Показати всі

У світі стає менше китайців: назвали причини

У світі зменшилась кількість китайців. Про це йдеться у статті Financial Times, передає “Главком”

Результати перепису населення, який тривав 10 років, виявилися настільки шокуючими, що влада Китаю поки боїться їх оприлюднювати.

У минулому році, вперше за 50 років, населення країни почало скорочуватися і його чисельність впала відмітки нижче 1.4 млрд. Причин декілька.

Після скасування в 2015-му політики «одна сім’я-одна дитина», з’ясувалося, що жінки, у яких в новій економічній ситуації з’явилося набагато більше перспектив і можливостей, інтерес до народження дітей стали втрачати.

Середньостатистична китаянка сьогодні хоче мати всього 1.5-1.7 дітей. Крім того, чоловіків в країні на 30 млн більше ніж жінок. Дружин на всіх не вистачає і це одне з джерел соціальної напруги в суспільстві. Ще одна причина – зростання тривалості життя, і як результат, старіння населення.

10 років тому китайців старше 60 років було 8 відсотків, зараз 17, а до 2050 року буде більше 30. Все це ставить перед Китайської Компартією нові питання, які потрібно буде вирішувати в плані боротьби за геополітичний лідерство.

Особливо з урахуванням того, що поруч, в Індії, населення продовжує зростати швидкими темпами і вона, швидше за все, вже в цьому році цілком в змозі обігнати Китай.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *