Серед новобудов 40-го мікрорайону Луцька, а саме у сквері по вулиці Конякіна (район Шовкового комбінату), упродовж останнх років була зведена нова будівля Свято-Благовіщенського храму УПЦ. Ця церква стала не просто архітектурною окрасою цього району – архітектура храму, зведеного у луцькому “спальнику” нагадує часи Київської Русі та Волинсько-Галицької держави, адже зведений він у візантійсько-руському стилі.
А на свято Різдва Христового на святкове богослужіння вірян покликали дзвони. І хоча це був лише аудіозапис передзвону, відтвореного завдяки засобам сучасної техніки, звук цього благовісту був особливим. Адже саме на свято Різдва Христового богослужіння вперше відбувалося не у тимчасовому приміщенні на території Шовкового комбінату, а вже у новозбудованому величному храмі.
Напередодні у Свято-Благовіщенській церкві була відслужена урочиста Всенічна, а в сам день свята – Божественна Літургія.
Богослужіння очолив настоятель Свято-Благовіщенського храму УПЦ протоієрей Володимир Літвенчук. Йому співслужив диякон Тарас Футрук.
Храм був вщент заповнений вірними, багато з яких в день світлого свята Різдва Христового також причастилися святих Христових Таїн. Юні парафіяни також отримали і різдвяні подарунки – солодощі.
“Щиро вітаю вас, дорогі брати і сестри, зі святом Різдва Христового – днем народження в тілі Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Ми чули вітання Предстоятеля нашої Церкви блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія та нашого правлячого архіерея архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла. Я хочу лише приєднатися до цих слів вітань наших архіпастирів, і , своєю чергою, звернутися і мені до вас зі словом великої вдячності за вашу віру, за те, що ви є спадкоємцями Царства Божого. А спадкоємцем Царства Божого є лише той, хто живе з Богом, хто любить ближнього. Богомладенець Христос з року в рік нас збирає вже більше двох тисяч років, щоби ми на мить стали цими волхвами, пастушками, тими хто йде поклонитися новонародженому Христу. Але ще більшою духовною радістю для нас є те, що ми вже цього року прийшли на свято Різдва Христового у цю нашу “віфлеємську печеру” у наш храм”, – зауважив, у своєму слові проповіді настоятель Свято-Благовіщенського храму протоієрей Володимир Літвенчук.
Він також подякував усім тим, хто долучився до будівництва нового Свято-Благовіщенського храму. На разі він ще не є освяченим та внутрішньо оздобленим, але відтепер богослужіння відбуватиметься саме тут.
“Хочеться, щоби цей храм став для нас духовною скарбницею, тим духовним надбанням і для нас, і для наших діток. Ще багато треба буде зробити, але на усе свій час. І допомогою Божою ми усе це зробимо. І я думаю, що цей мікрорайон 40-го кварталу заслужив, щоби у цьому місті постав і став осередком духовності цей прекрасний храм”, – додав отець Володимир.
Свято-Благовіщенська громада УПЦ постала в 40-му мікрорайоні міста Луцька з благословення, блаженної пам’яті, митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, у 2001 році. Першим настоятелем був протоієрей Валентин Шандалюк, а з 2007 року це служіння несе теперішній настоятель – протоієрей Володимир Літвенчук. Богослужіння дотепер відбувалося в обладнаній для цього кімнатці на території Шовкового комбінату.
А у 2013 році, влітку після свята пам’яті святих апостолів Петра і Павла, було освячене місце для будівництва храму.
Протоієрей Володимир Літвенчук пригадав багато моментів, пов’язаних із будівництвом, які можна назвати справжнім чудом. Так, один з його учасників погодився викопати котлован для будівництва усього за 10 тисяч гривень – а тоді це була уся сума, зібрана для будівництва. А під час заливки фундаменту та встановлення вівтарної стіни, не обвалитися їй допоміг корінь викорчованого дерева, який таки залишився в грунті.
Тепер усі основні моменти, власне, будівництва позаду. Залишилося лише зробити внутрішнє оздоблення та освятити нову церкву.
Але цьогорічна різдвяна відправа, яка стала, взагалі, першим богослужінням у цій новозведеній церкві, напевно, запам’ятається настоятелю і прихожанам Свято-Благовіщенського храму назавжди. І знаковим стало те, що відбулося воно в день свята Різдва Христового – в день, коли Православна Церква святкує пришестя у світ Христа-Спасителя. Слово проповіді про Якого лунатиме тепер у цьому храмі, і де вірні єднатимуться із Ним у Таїнстві Причастя.
Тому, напевно, особливо радісно лунали у Свято-Благовіщенському храмі й улюблені усіма українські колядки. Адже тепер ця церковна родина молитиметься у новому прекрасному храмі.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook