Розстріл військових під Житомиром: єдиний вцілілий свідок розповів про події

Показати всі

Розстріл військових під Житомиром: єдиний вцілілий свідок розповів про події

Вадим Федюнін – ветеран батальйону імені Кульчицького, єдиний, хто вижив, коли в селі Новоселиця Житомирської області місцевий житель Анатолій Захаренко розстріляв 7 осіб. Це компанія ветеранів та військовослужбовців, які приїхали порибалити на ставок. Вони давно приятелювали зі стрільцем, підтримували його матеріально і часто приїжджали порибалити до нього на ставок. Про це пише Gazeta.ua.

Вадим Федюнін розповів, що зброю вони з собою возили завжди, бо “військові люди”.

“Зброя залишалася в машинах у чохлах, ми її не діставали. Її дістали вже після вбивства хлопців”, – розповів він.

Жодних конфліктів того вечора не було, каже Федюнін. Причиною трагедії вважає винятково алкоголь. Чоловіки пили, курили траву, теревенили. Більшість, зокрема і сам Федюнін, пішли спати ще до одинадцятої вечора. Утім, уже за кілька хвилин його розбудили крики та постріли.

“Я ще не встиг заснути. Я чув. Тепер, якщо хочете, рахуйте секунди … Пролунали постріли. І крики одночасно з пострілами. “Ах ти ж, с*ка”. І постріли. “Ах ти ж с*ка”. Він промовляв, коли стріляв. Це взагалі. Це кошмар був сильний, звичайно”, – розповів він.

Підозрюваний власник ставка Анатолій Захаренко, за словами Федюніна, по черзі розстрілював його товаришів і при цьому лаявся.

“Він професійний мисливець, перезаряджається за кілька секунд. Завжди цим хвалився перед усіма. Тобто там шансів не було”, – каже Федюнін.

Він встиг утекти, добігти до села і викликати допомогу.

“Я біжу. Там такий підйом, гірка. Я біжу босоніж. Розумію, що в мене вбили щойно друзів, що їх зараз добивають… Забігаю я в село… Зайшов у третю хату, але дідусь відвернувся, вимкнув світло… Не пам’ятаю, хто відкрив. Я кажу: “Бл*дь, у Толіка, у Кацапа (його Кацапом там називають), викличте поліцію, “швидку”, там поранені пацани!” Подзвонили синові Толіка”, – говорив він.

Додав, що ніяких суперечок за столом не було, а “були нісенітниці. Почали про мусульманство говорити”. Що могло стати причиною такого вчинку, пояснити не може.

“Може, “білка” в нього, я не знаю. Ніяких розумних причин бути не може. Він убив гідних людей, порядних, які йому багато років допомагали. От як це пояснити? Я не знаю, як нормальна людина може таке пояснити”, – додав.

Каже, що справляється з емоціями, ніяких поганих думок в голові не має, бо мусить дожити до суду і дати свідчення.

Нагадаємо, 58-річний Анатолій Захаренко із села Новоселиця Попільнянського району на Житомирщині вночі 22 травня розстріляв сімох чоловіків. Ті приїхали відпочивати на його ставок. Разом вечеряли, випивали, посварилися. У розпалі власник схопив рушницю. Опісля викликав поліцію. Захаренка арештували без права на заставу. У суді він казав, що захищався.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *