Рік у єдності з ПЦУ: у волинському селі відбулося святкове богослужіння (ФОТО)

Показати всі

Рік у єдності з ПЦУ: у волинському селі відбулося святкове богослужіння (ФОТО)

У суботній ранок до Свято-Троїцького храму села Лобачівка, що на Горохівщині, ішли-їхали прихожани місцевого храму та гості села, аби разом помолитися та вісвяткувати рік у єднанні з Православною церквою України. Святкова служба відбулася 29 лютого.

На святкове богослужіння прибули не лише місцеві мешканці, а й гості села, які приїхали розділити радісну подію з лобачівцями. Зокрема, і священники із сусідніх міст та сіл: декан Горохівського благочиння Андрій (Сидор), настоятелі храмів міста Берестечка священники Микола (Качмар) та Володимир (Курчин) та храму села Смолява – отець Андрій.

Рік тому у храмі відбувався вихід з Української православної церкви (Московського патріархату) та перехід релігійної громади до Православної церкви України і церква отримала нового настоятеля – отця Сергія (Петрощука).

«Слава Богу, що він благословив нас бути сьогодні в єдності помісної Православної церкви України, допоміг рік тому зробити так, як цього хотіли багато наших попередників – ті, хто ходив до цього храму і хто хотів, щоб у ньому лунала молитва рідною українською мовою. Бо ж мова – це наша душа. Коли ми забудемо її, не будемо її шанувати – ми втратимо й Україну», – наголосив Андрій Сидор.

«Радий, що сьогодні у храмі стільки людей. Знаю, що у лобачівці – глибоко віруючі люди. Дякуючи Богу і вам, і отцям, які були присутні рік тому у важкі дні переходу, сьогодні ми в святому храмі молимось рідною мовою», – додав він.

Не могли не згадати й імена активних місцевих мешканців, без яких не відбулося би переходу до ПЦУ та які першими свідомо почали процес переходу.

Цього дня у храмі було чутно і щиру молитву, і церковний спів, і дитячий сміх. Радість святкування року переходу до ПЦУ наповнила стіни церкви.

Текст та фото – Олеся Нижник

        

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редакції