Польський і український диплом одночасно: перший рік "подвійного" навчання волинських студентів - Волинь.Правда

Польський і український диплом одночасно: перший рік “подвійного” навчання волинських студентів

Показати всі

Польський і український диплом одночасно: перший рік “подвійного” навчання волинських студентів

І український, і європейського зразка документи про вищу освіту одночасно можливо отримати всього за 4 роки навчання. Спільний проект «Подвійний диплом» започаткований минулого навчального року між Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки та польською Академією Януша Длугоша в Ченстохові.

Про новий проект пише журналіст газети «Волинь-нова».

Є можливість обидва виші закінчити одночасно

Не варто їхати вчитися за кордон, коли є можливість здобути два дипломи і гарну освіту простіше лише за 4 роки. Протягом року студенти спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки вивчали дисципліни у двох вишах, складали сесії.

Як розповіла Ольга Андрійчук, професор кафедри здоров’я людини і фізичної реабілітації СНУ ім. Лесі Українки, викладачі повинні були узгодити навчальні плани, щоб у польській академії і у нас предмети не повторювалися.

«Протягом семестру студенти вчаться півтора місяці у Польщі, потім – на батьківщині, в результаті через чотири роки отримають диплом і український, і закордонний. Правда, у Польщі на бакалавра треба вчитися три роки, у нас – чотири. Тобто наші другокурсники паралельно стають першокурсниками польського вишу і закінчують обидва навчальні заклади одночасно».

«В Україні — війна, тому реабілітологи просто необхідні»

«Якщо порівнювати престижність професії реабілітолога, то у Польщі вона більше затребувана, в Україні цей напрямок тільки розвивається. Але якщо брати до уваги, що кожна хвороба потребує відновлення і у європейських клініках із кожним пацієнтом обов’язково працює реабілітолог, то колись і у нас до цього дійдуть. Тим паче, що в Україні — війна, і багато солдатів отримують поранення… Реабілітологи просто необхідні», – міркує студент Любомир.

«Скористайтесь шансом здобути європейську освіту простішим шляхом»
«Чи є ваше навчання альтернативою навчання за кордоном?
“Це значно дешевше і економніше у часі, – зауважує Ірина. – Але не всі про таке знають, тому ми розповідаємо з власного досвіду навіть тим українським студентам, які вчаться у Польщі. Одна дівчина захотіла отримати другу освіту, адже лише з польським дипломом в Україні нелегко знайти роботу”.

“У нас практикують обміни студентами, але це лише з метою здобуття досвіду, а от з подвійним отриманням диплома – таке вперше. Гуртожиток, у якому ми живемо, загалом коштує 200 злотих у місяць, а ми проживаємо безкоштовно”, – усміхається Михайло.

Професор Еліуш Маволєпши, декан педагогічного факультету Академії Януша Длугоша, і собі долучився до розмови та розповів, що це перша група з Луцька, яка вчиться за програмою «Подвійний диплом», але українцями польські викладачі цілком задоволені та мають намір польських студентів відправити на навчання до нас. А проект «Подвійний диплом» тепер поширять ще й на спеціальність «Фізична культура».

«Подвійний диплом сприяє вільному вибору місця роботи в Європі. Не варто їхати вчитися за кордон, коли є можливість за той же час здобути два дипломи і гарну освіту простішим чином. Тож хочу запросити абітурієнтів звернути увагу ще й на спеціальність «Середня освіта. Фізична культура», яка теж цього року працюватиме за цим проектом, – переконує Наталія Бєлікова, завідувачка кафедри теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації.

Детальніше із проектом можна ознайомитися тут: indyka.svitlana@eenu.edu.ua.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook