Підозрюють коронавірус: у місті на Волині ізолювали жінку, яка повернулася з Єгипту

Показати всі

Підозрюють коронавірус: у місті на Волині ізолювали жінку, яка повернулася з Єгипту

У Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги вчора, 25-го березня , звернулася жінка, яка нещодавно повернулася з Єгипту, з симптомами ГРВІ. За інструкцією МОЗ, пацієнтці поставили підозру на коронавірус, однак поки вона не підтвердилася: експрес-тест показав негативний результат. Про це повідомляє БУГ.

Як розповіла головна лікарка центру ПМСД Ольга Попіка, жителька села Тишковичі Іваничівського району звернулася в амбулаторію №4, в якій у неї укладена декларація з сімейним лікарем. Жінка хворіє 6-й день, має симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції: підвищена температура, сухий кашель.

“Зробили тести на грип типу А та В та коронавірус. Результати виявилися негативними. Ми діємо згідно з алгоритмом від МОЗ. Так як жінка повернулася з-за кордону і має ознаки ГРВІ, зроблені тести. Попри негативний результат, відібрані мазки направлені в обласну лабораторію для діагностики шляхом полімеразної ланцюгової реакції”, – розповіла лікарка.

Експрес-тест на COVID-19 ефективний на 5-7 день хвороби, розповідає Попіка. Однак похибка може бути від 87-90%. Швидше за все, жінка не має коронавірусної інфекції, бо на 6-й день хвороби є достатня кількість антитіл. Та точний результат буде лише після лабораторного діагностування.

Зазначимо, що тести на коронавірус пацієнтам проводять лише за наявності анамнезу. Медики мають чіткий алгоритм дій.

“Пацієнтка приїхала самостійно в лікарню, однак заразити нікого не встигла б. Та ми наполегливо просимо, у разі виявлення симптомів ГРВІ, якщо людина є в групі ризику (повернулася з-за кордону), телефонувати сімейному лікарю або на гарячу лінію Нововолинського ЦПМД +380932579215“, – наголосила Попіка.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *