«Пять детей? Держи повестку». Як Путін збирає бурятів та якутів на війну (відео) - Волинь.Правда

«Пять детей? Держи повестку». Як Путін збирає бурятів та якутів на війну (відео)

Показати всі

«Пять детей? Держи повестку». Як Путін збирає бурятів та якутів на війну (відео)

Мобілізованим у Бурятії військові комісари радять «не сподіватися на молитви та вчитися бинтувати себе»

У Росії розгорнули на повну мобілізаційні заходи. Попри те, що оголошення президентом країни-агресорки Росії мобілізація часткова, військові комісаріати роздають повістки навіть тим, хто не повинен підлягати мобілізації. Особливо ця тенденція помітна у регіонах, які вже зазнали чи не найбільших втрат у війні проти України – Якутії та Бурятії.

Зокрема, у Якутії всім резервістам заборонили виїжджати за межі своїх районів, а роботодавцям наказали забезпечити явку мобілізованих до військкоматів. Влада регіону також нагадала, що всі, хто вирішить порушити цей наказ, нестимуть відповідальність «відповідно до законодавства Російської Федерації».

Мобілізаційні заходи також розпочалися у Бурятії. Голова фонду «Вільна Бурятія» Олександра Гармажапова розповіла, що оголошені раніше правила часткової мобілізації в регіоні не дотримуються – повістки вручають навіть багатодітним батькам, які не служили чоловікам різного віку та студентам.

Також у ЗМІ з’являються повідомлення, що поліція та співробітники військкомату із забайкальського Пріаргунська приїхали вночі до одного з селищ району, щоб забрати до пунктів збору чоловіків, які потрапляють під мобілізацію.

Співробітники військкомату в селищі Курумкан всю ніч розвозили повістки чоловікам, які підлягають мобілізації. Мешканці селища кажуть, що у населеному пункті з населенням 5,5 тисячі людей мали мобілізувати близько 700 призовників. Згідно з повідомленнями очевидців, повістки резервістам вручали напередодні вночі, а до Улан-Уде відправили чотири автобуси.

Активістка руху «Вільна Бурятія» Вікторія Маладаєва опублікувала відео, де співробітник військкомату інструктує призовників, розповідаючи, як зміниться їхнє життя.

«Треба навчитися бинтувати себе, надавати першу медичну допомогу, тому що люди гинуть від елементарної втрати крові. Питання серйозне. Чоловіки, їдете воювати після підготовки. Тому треба до цього моменту поставитися нормально», – сказав військовий комісар, порадивши «не сподіватися на молитви».

Отримують повістки і багатодітні батьки, яких не мали б призивати до війська.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *