Нові закони змінять Україну: попереду - гаряча політична осінь - Волинь.Правда

Нові закони змінять Україну: попереду – гаряча політична осінь

Показати всі

Нові закони змінять Україну: попереду – гаряча політична осінь

Якою б не була погода за вікном, осінь у Верховній Раді обіцяє бути спекотною. Парламент пішов на канікули, відклавши на сьому сесію давно очікувані, але від цього не менш спірні реформи. Кабінет міністрів замахнувся на основи: медицину, освіту, пенсії і не тільки. Так стверджує в аналітичній статті видання «Обозреватель».

За версією аналітиків згадуваного видання, «найближчі місяці стануть квінтесенцією перетворень останніх років». У цьому контексті – й битва за пенсійну реформу. Якщо реформу приймуть без змін,  у відповідності з урядовим законопроектом, то вже з 2018-го року відправитися на заслужений відпочинок в 60 років зможуть тільки українці зі страховим стажем в 25 років. А до 2028 року – лише з 35-річним стажем.

«Ще одне яблуко розбрату – реформа освіти, яку з натхненням критикують і в Раді, і в Мінфіні, – зазначає «Обозреватель». –  Реформа від Міносвіти передбачає багато радикальних перетворень. Для початку старшу школу планують зробити профільною. Саме тому кілька предметів схожої тематики будуть об’єднувати в один, щоб приділяти більше часу профільним заняттям. Наприклад, історію України інтегрують в курс всесвітньої історії.

Усі загальноосвітні заклади стануть рівні: ті, що відносяться до середньої ступені, перетворяться на гімназії, а старша школа буде представлена ​​тільки ліцеями… У разі прийняття реформи Україна, до того ж, перейде на 12-річну освіту. Додатковий рік навчання в профільній старшій школі, по суті, буде замінювати перший рік навчання у вузі».

Аналітики переконані, що також  триватиме запекла боротьба навколо медичної реформи Уляни Супрун.Уже восени і ринок праці в Україні може зазнати серйозних пертурбацій – Рада планує прийняти в другому читанні нову редакцію Кодексу законів про працю. До речі, там заплановане  збільшення щорічної оплачуваної відпустки з 24 до 28 днів.

Окрім вище зазначеного, Кабмін  сподівається, що до завершення 2017-го  Рада прийме ще й закон про приватизацію (зараз в Україні близько 3,5 тисячі держпідприємств, з яких лише близько чотирьохсот прибуткові). У Міністерстві агрополітики вважають, що восени нардепи розглянуть і земельну реформу. Однак з високою часткою ймовірності даний законопроект відкладуть як мінімум до зими-весни.

«ВП» також нагадує, що під час сьомої сесії, вірогідно, ВР визначиться і щодо проведення виборів Луцького міського голови.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook