На Волині роздали 8 га земель із ймовірними покладами бурштину - Волинь.Правда

На Волині роздали 8 га земель із ймовірними покладами бурштину

Показати всі

На Волині роздали 8 га земель із ймовірними покладами бурштину

Держгеокадастр Волині роздав чотири ділянки видали на Маневиччині, де є ймовірні поклади промислового бурштину. Про це інформує ІА “Волинські Новини” з посиланням на власні джерела. 

Так, керівник Головного управління Держгеокадастру Володимир Боярчук 2 квітня 2021 видав три накази на відведення земельних ділянок у власність загальною площею 6 га на території колишньої Рудниківської сільської ради Маневицького району (зараз – Колківська об’єднана громада).

Зокрема, йдеться про накази з реєстраційними номерами №3-871/15-21-сг, №3-874/15-21-сг та №3-872/15-21-сг. Ці ділянки отримали, відповідно, громадяни Стоянович Ігор Миколайович, Ющук Дмитро Федорович та Лукашук Галина Андріївна.

Згодом керівник геокадастру області підписав ще один наказ про виділення 2 га на цій же території Бубен Марії Вікторівні.

Видані ці ділянки для ведення особистого селянського господарства. Проте, зі слів місцевих мешканців, поблизу села Новоукраїнка, на цих земельних масивах, де видані накази, знаходяться, так звані «копанки піску», під яким проглядається глина з зеленкуватим відтінком. Такого відтінку надає мінерал глауконіт, який, очевидно, порода має у своєму складі.

Як йдеться в Інструкції із застосування класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ бурштину, затвердженої Державною комісією України по корисних копалинах, піщано-глинисті породи із глауконітом та органічними залишками є характеристиками морських лагунно-дельтових родовищ викопних смол. Здебільшого саме на такій породі й «лежить» бурштин. Як приклад – Клесівське та Вільне бурштинові родовища в Україні.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *