На Волині оголосили карантин через рак картоплі - Волинь.Правда

На Волині оголосили карантин через рак картоплі

Показати всі

На Волині оголосили карантин через рак картоплі

У Ковельському районі на площі гектару за межею одного з сіл запровадили карантинний режим через виявлений рак картоплі. Про це повідомили на сайті Головного управління Держспоживслужби у Волинській області.

Голова Ковельської райдержадміністрації Ольга Черен підписала розпорядження про запровадження з вівторка, 12 жовтня, карантинного режиму на площі один гектар за межею села Жиричі, що на Ратнівщині, через виявлений там раку картоплі (Synchytrium endobioticum).

У Держспоживслужбі наголосили, що хвору на рак картоплю в жодному разі не можна вживати у їжу.  Якщо ви виявили хоча б одну хвору бульбу, необхідно повідомити про це управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

Хвороба проявляється вогнищами розростання тканин – наростів з горбистою поверхнею, які нагадують цвітну капусту, на бульбах, столонах, кореневій шийці, інколи на стеблі, листках і навіть квітах. Розмір наростів буває різним – від невеликої горошини до розмірів, які перевищують розмір бульби.

Нарости, які формуються в ґрунті, – білого кольору, на надземних частинах – зелені. До закінчення вегетації картоплі нарости темнішають і загнивають. У подальшому ракові нарости можуть розвиватися на бульбах у сховищах під час зберігання, якщо врожай вирощений на зараженій земельній ділянці.

Коренева система не уражується, тому в період вегетації хворі рослини зовнішньо не відрізняються від здорових. Збудник зберігається в ґрунті у вигляді зооспорангій у стані спокою до 40 і більше років.

Локалізація та ліквідація раку картоплі здійснюються передусім агротехнічними заходами:

  • використання здорового садивного чи сортового матеріалу картоплі;
  • вирощування сортів картоплі, стійких до патотипу S. endobioticum, який виявлено на зараженій земельній ділянці (полі);
  • здійснення не рідше ніж один раз на п’ять років сортозаміни на відповідній земельній ділянці (полі) сортами картоплі, стійкими до S. endobioticum;
  • промивання бульб перед висаджуванням слаболужним розчином у випадку вирощування на присадибних земельних ділянках та земельних ділянках (полях);
  • дотримання сівозміни (вирощування зернових, зернобобових, технічних та інших культур, за винятком пасльонових);
  • недопущення залуження земельних ділянок (полів) та вирощування багаторічних трав, що консервують вогнища хвороби.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *