Михайло Саакашвілі – рятівний круг для Володимира Зеленського

Показати всі

Михайло Саакашвілі – рятівний круг для Володимира Зеленського

Найбільшою політичною інтригою останніх днів стало призначення Михайла Саакашвілі віце-прем’єр-міністром України, яке так і не відбулося, хоча, напередодні все говорило про те, що голосів має вистачити. Однак кандидатуру в останній  момент відкликали. В мережі безліч аналітичних розкладів і прогнозів з приводу рокіровок, які відбуваються у «Зе-команді», серед них і «вангування» того, що Михайло Саакашвілі доведе Володимира Зеленського до позачергових виборів. Опублікували цей прогноз на сайті «Антикор». Подаємо текст без змін:

«Зеленський і Саакашвілі: Прямий шлях до дострокових виборів

Саакашвілі для президента України Зеленського – це «милиця» мужності, сміливості і авантюризму. Це те, що так не вистачає в політиці президента України. Хитрість, бюрократизм, демагогія, невеликий піар і корупція вже є, а стратегії, мужності, а також чесних і розумних людей поки немає. Тому зближення Зеленського з Саакашвілі пояснюється тим, що ніхто з його оточення, включаючи Єрмака, не хоче і не вміє брати на себе відповідальність за рішучі дії. А на одних політичних інтригах з олігархами далеко не заїдеш. Всі ховаються за спиною президента. Це лестить його самолюбству, але не вирішує жодної серйозної політичної та економічної проблеми. В результаті, склалася ситуація, коли оточення Зеленського використовує його набагато більше, ніж він їх. А це неправильно і небезпечно для українського президента і для України. Сам президент Зеленський боїться реальної турбулентності і непередбачуваності колишнього грузинського президента, а також підвищення ваги Саакашвілі в українській політиці. Це може привести до втрати контролю над ситуації з боку Офісу президента.

Зараз Зеленський з Єрмаком ламають голову, як надати свободу дії Саакашвілі, не даючи йому реальних повноважень. Доведеться радитися з Порошенком, який вже побував в такій ситуації з Саакашвілі. Тим більше, що в разі чергової невдачі Саакашвілі в Україні відповідальність, все рано, ляже на президента України, а не на Саакашвілі.

Але найбільше, що лякає оточення Зеленського – це те, що рейтинг бурхливого Саакашвілі може бути вище, ніж рейтинг президента. А це прямий шлях до дострокових виборів де програє, і Зеленський і Саакашвілі», – прогнозують автори статті.

АКТОР СТАЄ ШАХІСТОМ: ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ГОТУЄ СКЛАДНУ КОМБІНАЦІЮ

Ризикну не погодитися з таким прогнозом, адже комбінація виглядає набагато ширшою і глибшою. І здається мені, що наш президент, колишній актор і шоумен, починає переростати, щонайменше, у шахіста, і шукає вихід для короля із повного оточення сильних фігур на шаховій дошці. І хід сильною фігурою Михайлом Саакашвілі-– це дуже ефектний хід. Всупереч думці автора статті на «Антикорі», видається, що Михайло Саакашвілі тут все ж не грає у власну партію, а виступає на боці президента.

Для чого Володимиру Зеленському Михайло Саакашвілі? Тут із авторами статті можна частково погодитися. У Володимира Зеленського дійсно не було і немає своєї команди. Так звана «Зе-команда»  – це таке собі зелене болото, у якому причаїлося щонайменше п’ять політичних груп впливу, за якими стоять олігархи чи потужні фінансово-промислові групи: колишні «регіонали», «соросята», група «Приват», окремо можна виділити групу впливу Арсена Авакова, ну і невелика група депутатів, особисто наближених до Володимира Зеленського – честь і совість «Зе-команди», але, на жаль, вони абсолютно некомпетентні у питаннях законотворчості і державотворення. «Волинь.Правда» раніше писала, що монобільшість по своїй природі нагадує Лебедя, Рака і Щуку із байки Крилова і далеко вона не заїде. Президент Володимир Зеленський бачить це і розуміє, особливо на дуже спірних голосуваннях, де ті чи інші групи постійно шантажують його недостатністю голосів при ухваленні важливих законопроєктів.

Окрім того, враховуючи те, що Володимир Зеленський не має власного фінансово-промислового ресурсу – він потрапляє у залежність від українських олігархів, які мають свої групи впливу у парламенті, через які диктують свої правила гри. Разом з тим, як виявилося, велика і могутня «Зе-команда», яка одним махом виграла вибори практично по всій території України, виявилася неготовою у плані кадрового потенціалу. Будемо відвертими, анонсований проект «Ліфт» провалився і на високі державні посади потрапили іноді випадкові люди. Дуже швидкі і часті перестановки у вищих ешелонах влади говорять про кризу кадрів у президентській команді. Що це означає – ніхто не може впоратися із викликами, перед якими стоїть Україна, чи не влаштовує когось «зверху» через ті чи інші причини.

Нещодавно кадровий скандал розгорівся  і на Волині. Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко звільнив з посади свого заступника Леоніда Кирильчука. Сам Юрій Погуляйко ніяк не прокоментував своє рішення, а от Леонід Кирильчук переконаний – кадри у Волинській ОДА почали підбирати за принципом «земляцтва», і, парадоксально, але від волинян на Волині почали позбавлятися. Пан Леонід заявив, що судитиметься за свою посаду, адже йому навіть не зрозуміла причина звільнення, переконує, що ні зауважень до його роботи ні конфліктних   ситуацій із керівництвом не було. І зізнається, що при вступі на посаду написав заяву про звільнення без дати. Каже, так робили всі. Як пояснили – на всяк випадок. Виявляється, це тепер поширена практика у державному управлінні. Якщо навіть колишній голова Офісу президента Андрій Богдан писав таку заяву, то що говорити про заступника голови обласної ОДА? А це говорить про нестабільність системи державного управління і серйозний дефіцит кваліфікованих кадрів.

ПОРЯТУНОК ПОТОПЕЛЬНИКА: ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ БЕЗ РЯТІВНОГО КРУГА У ОКЕАНІ, ЩО КИШИТЬ АКУЛАМИ-ОЛІГАРХАМИ

Чому так відбувається? Президент Володимир Зеленський, який, будемо відвертими, увірвався у велику українську політику виключно на рейтингу зіграного ним Василя Голобородька, позиціонував себе «людяним президентом», нетерпимим до корупції, бюрократів, олігархів і будь-яких схем та «договорняків». Пройшов рік президента Зеленського, а що змінилося? Відібрали незаконно нажиті активи у олігархів? Ні. Посадили когось із топ-корупціонерів? Ні. Поламали схеми на митниці, у поліції, у прокуратурі, у державних закупівлях? Ні. Конкурси у державній службі стали чесними і прозорими? Ні. За великим рахунком нічого не змінилося. Просто схеми, на яких сиділи люди Петра Порошенка, очолили «смотрящі» від олігархів, залежності від яких український президент так і не зміг позбутися. Подивимось правді в очі – Володимир Зеленський – сам і без рятівного круга в підступному океані великої української політики, який кишить акулами-олігархами. Таким рятівним кругом може стати Михайло Саакашвілі.

По-перше, у Володимира Зеленського та Михайла Саакашвілі приблизно одне й те ж електоральне поле, тому тут немає ніякого дисонансу. По-друге, у них спільні цінності і політичні погляди. Вони обидва прогресивні проєвропейські політики, заточені на незворотні реформи. Але між ними є одна велика відмінність – Михайло Саакашвілі має колосальний досвід проведення реформ, він проявив себе потужним антикризовим менеджером, здатним швидко організувати навколо себе команду справжніх професіоналів і в найкоротші терміни взятися до справи, закотивши рукави. Страшно, у хорошому сенсі цього слова, уявити, як швидко почала б змінюватися Україна, якби реформатору Михайлу Саакашвілі дали повне зелене світло в Україні. Однак за нинішніх умов він ризикує нарватися на ті ж підводні камені, що й Володимир Зеленський – олігархів і їхні потужні групи впливу. А вихід є. І Михайло Саакашвілі його знає і підкаже Володимиру Зеленському. Грузинський політик через це вже проходив.

Нагадаємо, Михайло Саакашвілі після Революції Троянд отримав безпрецедентний рівень підтримки – понад 90% голосів виборців. Однак у результаті болючих, але необхідних реформ його рейтинг стрімко почав падати. Тому аби довести всім, що Грузія йде важким, але правильним шляхом, Михайло Саакашвілі оголосив дострокові президентські вибори, які знову виграв, хоч вже й зі значно меншим рейтингом. Саме тому особисто я не здивуюся, якщо найближчим часом Володимир Зеленський звернеться до українського народу із приголомшливою заявою про дострокові президентські вибори. В його підтримку публічно виступить Михайло Саакашвілі. І Володимир Зеленський вибори виграє. Звісно, рейтинг буде вже не 73%, але будь-якого іншого кандидата в другому турі чинний президент переможе. Просто не існує на даний час яскравіших лідерів, а точку неповернення до старої еліти ми вже пройшли в минулому році.

Після перемоги Володимира Зеленського, вже без допомоги олігархів, він знову розпустить Раду, у якій до того часу перестане існувати парламентська більшість. Михайло Саакашвілі допоможе сформувати нову команду із професіоналів з кришталевою біографією. І саме ця команда на чолі з Михайлом Саакашвілі піде на дострокові парламентські вибори, аби перемагати.  В результаті Уряд  очолить Михайло Саакашвілі, який отримає увесь набір інструментів, необхідний для проведення невідкладних реформ і виходу України із кризи.

Василь Онищук

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *