«Малопольська провінція»: українцям пропонують відмовитися від України за можливість працювати на благо Польщі

Показати всі

«Малопольська провінція»: українцям пропонують відмовитися від України за можливість працювати на благо Польщі

 

Уряд Польщі планує спростити отримання карти поляка мільйонам українців, білорусів, росіян та прибалтів. Щоправда, українцям для отримання права проживати і працювати у Польщі необхідно буде відмовитися від власної історії, власних героїв і цінностей. Про нову ініціативу влади Польщі повідомляє видання «Апостроф».

В уряді Республіки Польща прогнозують, що у 2030 році їхня економіка стикнеться із браком 4 мільйонів робочих рук. Заповнити цю прогалину поляки планують за рахунок українців, білорусів, росіян та жителів Балтії. Для цього польські законотворці розробляють спеціальний законопроект, який дозволить отримати карту поляка, а отже – і право проживання в країні, для осіб, які зможуть довести свій зв’язок із Польщею. Однак, якщо  на разі потрібно шукати у своєму роді саме польське коріння, то у разі ухвалення закону карту поляка планують видавати всім, хто зможе надати достатні докази того, що їхні пращури походили із Першої Речі Посполитої  або Другої Речі Посполитої.

Перша Річ Посполита існувала з 1569 по 1795 рік та включала у себе практично всю територію сучасної Польщі, Білорусі, Балтії, всю Правобережну і частину Лівобережної України, та частину територій, які сьогодні входять до складу Російської Федерації. Українські землі у складі Речі Посполитої мали назву Малопольська провінція. Відтак практично кожен корінний житель Правобережної України має походження із Речі Посполитої і довести це не складає жодних проблем. Підійде навіть належність до Другої Речі Посполитої, як проіснувала з 1918 по 1945 рік.

Однак, не все просто і радісно для українців, адже для отримання карти поляка необхідно заповнити певні документи, і поставити свій підпис під відмовою від власної історії та власної національної ідентичності. Зокрема, українці, які претендують на карту поляка, зобов’язані розписатися у тому, що Степан Бандера та воїни Української Повстанської Армії не є героями, а є негативними історичними персонажами. Фактично, українців змушують визнати, що Степан Бандера та Герої УПА – злочинці, які вчиняли воєнні злочини проти польського народу. За порушення цієї розписки влада Польщі позбавлятиме картки поляка.

Мільйони українців Західної України роками працюють у Польщі на тимчасових роботах у намаганнях прогодувати свої сім’ї, не виключено, що багатьом привілеї, які надає карта поляка, стануть дорожчими, ніж власна національна свідомість, історія, справжнє коріння, приналежність до козацького роду Гетьманщини, а не до Малопольської провінції. Росія нав’язує «Новоросію» на Сході і роздає свої паспорти всім охочим, Польща – «Малопольську провінцію» на Заході. Поляки намагаються припіднести свій жест як великий крок на зустріч українцям, насправді ж ідея такого кроку зводиться до залучення громадян України до розвитку економіки Польщі і благополуччя поляків, прийняття польського варіанту історії та відмову від власного українського коріння, фактично, визнання себе «малополяками».

Роздавши мільйони карток поляків українцям, чи не заговорить Польща про відкриття на Західній Україні польськомовних шкіл, осередків польської культури, чи не стикнемося ми із політикою ополячення, яка вже мала місце у нашій спільній історії? Козаки проливали кров за волю України, за свою незалежну державу воювали партизани ОУН-УПА Степана Бандери та «Поліської Січі» Тараса Бульби-Боровця, за власну Гідність у 2014 наше покоління виходило на Майдан у 2014, з якого добровольці вирушили боронити Східні рубежі зі зброєю в руках. Сотні років український народ виборював право на власну державу. Невже для того, щоб на тридцятому році її незалежності зневіритися і, відмовившись від власних дідів-прадідів, розмінювати власне громадянство, власну історію, власну гідність, на сумнівні привілеї і преференції, зголошуючись на роль чорноробочих, які трудяться задля добробуту чужої держави? Якщо й дійсно чотири мільйони економічно активного населення України, хороших спеціалістів, трудолюбних і підприємливих українців виїде, аби нарощувати ВВП чужої країни, а в Україні лишаться переважно пенсіонери і бюджетники, ми ризикуємо перетворитися із перспективної, багатої на природні ресурси й економічний потенціал, держави Європи на країну, яка не відбулася.

Нагадаємо, у грудні 2019 року в інформаційному просторі з’явилося розслідування про те, як представники польської сторони «сприяють» українцям, які не мають відношення до польського народу, у отриманні карти поляка, фактично, підробляючи документи. З прийняттям запропонованого польською владою законопроекту процедура видачі карти поляка істотно спроситься та набуде масового характеру. Тож перед тим, як підписувати нав’язані сусідами документи, варто подумати, як, не червоніючи, дивитися в очі своїх діді-прадідів на їхніх портретах, і що сказати сучасним Героям, які вже шість років проливають свою кров за державу, з якої мільйони готові виїхати у пошуку швидких заробітків.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Історик сказав:

    класики вчать, і це давно всім відомо, що люба ідеологія має грунтуватися не економічному фундаменті…..а коли нема чим сім’ю прогодувати, то народу пофіг на національні ідеї,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *