Хто і чому оголосив війну Президенту України - Волинь.Правда

Хто і чому оголосив війну Президенту України

Показати всі

Хто і чому оголосив війну Президенту України

Пресконференція Володимира Зеленського, яку транслювали майже всі загальнонаціональні телеканали минулої п`ятниці, перетворила політичне протистояння в гримучу суміш, що готова будь-якої миті вибухнути й спровокувати на думку деяких експертів апокаліптичні наслідки.

Грудневий державний переворот має на меті похоронити каденцію останнього всенародно обраного Президента України й привести до влади маріонеток найбагатшого олігарха Рената Ахметова.

У перших рядах «заколотників» учорашні президенти, прем’єри, міністри, політичні вожді, лідери громадської думки та інша політична погань. Усі вони гуртом і поодинці пнуться зі шкіри, аби найяскравішими барвами змалювати революційну ситуацію в Україні та приреченість чинної влади. Але чи справді низи вже не хочуть, а верхи не можуть?

Останньої краплею, що переповнила чашу терпіння, стало підписання Зеленським закону про деолігархізацію, який має набрати чинності з 7 травня 2022 року і буде діючим протягом десяти років. Першим не на жарт стривожився Петро Олексійович, ощаслививши підручних журналістів акціями власних телеканалів, придбаних за символічну ціну, а правильніше кажучи – отриманих у подарунок.

Дрібніші олігархи, тримаючи ніс по вітру, вже давно реєструють свої медійні структури на якихось там торгашів із 7-го кілометра, які останню тисячу гривень відірвали від сімейного бюджету і внесли до статутного фонду телерадіокомпаній. А ось птахи вищого польоту вирішили не здаватися на милість владі. Навіщо ця юридична казуїстика, коли простіше показати ВООЗу на двері та нагадати, хто у домі справжній хазяїн.

Ренат Леонідович, який за всіма параметрами підпадає під дію закону про деолігархізацію, публічно відхрестився від революційних планів, але гусячу шкіру приховати не в змозі. Як не крути та не верти, а маніпуляціям з податками настане край. Сьогодні як? Перевозять ахметовські кампанії залізну руду вагонами у чорноморські порти, аби відправити у Китай та іншим закордонним споживачам, то платять, умовно кажучи, гривню за тоннокілометр, а потрібно 120. Різницю у 119 гривень змушена покривати збиткова державна залізниця. Далі таке цікаве слово рента. Це не польська пенсія.

Рента – додатковий дохід, який отримує підприємець понад прибуток на затрачені працю і капітал завдяки сприятливішим умовам. У США, Китаї, навіть у країні-агресорі Росії за видобуток залізної руди державі потрібно віддати щонайменше 30 відсотків від заробленого, а Ренат Леонідович платять рідній неньці-Україні аж один. Решту у власну кишеню. На сімейні витрати.

ТРК «Україна», «Україна-24» вам ніколи не скажуть і не покажуть, що Ахметов є власником найдорожчих апартаментів у найпрестижнішому районі Лондона вартістю якихось там триста мільйонів доларів. А не так давно прикупив маєток для сина у Швейцарії за два мільярди гривень. Скільки вкрадених у держави грошей витрачає найбагатший в Україні олігарх на астрономічні зарплати легіонерів у спорті й журналістиці – самому Богу відомо. А ви повірите, що ревниві оборонці свободи слова в Україні, як от Савік Шустер чи Наталка Влащенко, або інші обличчя ахметовських телеканалів, отримують, як і більшість українських журналістів, мінімалку? Даремно. Скільки в конвертах, то і сам Ренат Леонідович, певно, не знає.

Чи вважаєте ви Рената Ахметова патріотом України? З таким запитанням ми звернулися до відвідувачів нашого сайту. 73 відсотки опитаних, як і я, не вважають олігарха патріотом нашої держави. Саме він, як справжній господар Донбасу, повинен був і міг не допустити військового протистояння на Сході України, але не зробив цього. Суспільство досі не знає, як загинув донецький олігарх народний депутат України Євген Щербань, хто відправив у потойбічний світ президента футбольного клубу «Шахтар», власника найбільшої в Україні фінансово-промислової групи Ахатя Брагіна, чий бізнес перейшов до рук Ахметова.

Що сьогодні відбувається в Україні? Сьогодні найбагатший житель Конче Заспи, передчуваючи запах смаленого і загрозу своїм заробленим непосильною працею нечуваним статкам, вирішив оголосити хрестовий похід проти обраного народом Президента, а, отже, не лише проти найвищої посадової особи в нашій державі, а й проти народу України. Жертвувати йому є чим, але за наслідки він особливо не переживає. А навіщо перейматися, коли діти за кордоном, сім’я – за кордоном, якщо не доведи господи якесь лихо – чартер напоготові, бабло в офшорах. На його вік вистачить.

Порошенко, Тимошенко, Аваков, Наливайченко, Луценко, Гройсман, Яценюк… На прю проти «коміка» наш герой покликав, як бачите, доволі одіозних персонажів. Є серед них політичні динозаври (правильніше було б сказати – політичні трупи), збиті льотчики, відлучені від державного корита помпадури, інший непотріб, який нічим іншим, крім корупційних скандалів, не запам’ятався українцям.

Так ось цей маніакально-інструментальний ансамбль «Пенсяри» взявся запопадливо виконувати старий як світ репертуар на добре відомі народні мотиви «Попереду Порошенко», «Чому обрізана коса», «Рюкзак» із мультика «Фіксики» (сюжет один до одного збігається з українськими реаліями), «Наша служба і опасна, і трудна» (про тих генералів, які здавали без бою Крим, а тепер не перестають геройствувати чи не на кожному загальнонаціональному телеканалі). Їм би не завадило добре вивчити ще й пісню «Проводи» нашого земляка Дем’яна Бєдного. Під її мотив було б комфортніше зустрічати під Крутами нову більшовицьку навалу. До речі, а чому б не обкатати цей репертуар у черговому випуску 95-го кварталу?

Одна розумна панянка із західного регіону нещодавно влучила в десятку. На одному з етерів вона сказала, що з розвалом держави ми справимось самотужки, без Путіна. І це не так далеко від істини. Перший майдан відкинув на десятки літ українську економіку, другий призвів до ампутації Криму і значної частини Донбасу, після третього можливий і летальний кінець. Невже ми й справді хочемо знищення нашої держави?! Пригадуєте, як писав український пророк:

Пан м’ягко стелить – твердо спати.

Лукаво грає на словах.

Собі збудує він палати,

а ви – у найми по світах.

Пророчі слова.

Василь ОНИЩЕНКО

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *