Єдиний вихід – звертатися до Президента: жителі двох ОТГ– проти приєднання до Луцька (ФОТО, ВІДЕО)

Показати всі

Єдиний вихід – звертатися до Президента: жителі двох ОТГ– проти приєднання до Луцька (ФОТО, ВІДЕО)

Близько 80 активних жителів Княгининівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) прийшли під стіни Волинської ОДА з протестом проти рішення Кабміну приєднати сільську ОТГ до Луцької міської громади. До них долучилися окремі мешканці й депутати Заборольської ОТГ, яку разом із Жидичинською ОТГ також хочуть приєднати до обласного центру. Про це повідомляє власкор інтернет-видання «Волинь24».

Нагадаємо, 13 травня Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Волинської області. Відповідно до документа, Луцька громада складатиметься із Боголюбської, Жидичинської, Заборольської, Іванчицівської, Княгининівської, Одерадівської, Озерцівської, Прилуцької, Рокинівської, Шепельської.

Жителі Княгининівської ОТГ обурило таке рішення. Вони кажуть, їхньої думки ніхто не питав. Водночас Княгининівська ОТГ – одна з найуспішніших та самодостатніх об’єднаних громад Волині.

Тож у п’ятницю, 22 травня, о 10:00 активні мешканці громади прибули на Київський майдан у Луцьку з плакатами: «Ми самодостатня громада», «Княгининівська громада проти приєднання до Луцька!!!», «Ми не хочемо до Луцька!», «Почуйте нас!», «Ми спроможні», «Ми проти приєднання!».

Депутати Княгининівської і Заборольської ОТГ пішли в облдержадміністрацію, аби донести вимоги протестувальників до влади. Назустріч їм вийшла Ірина Лебедюк, представник відділу регіональної політики та з питань децентралізації Волинської ОДА.

За словами представників сільських громад, чиновниця порадила звертатися в Міністерство розвитку громад та територій України. Мовляв, ОДА подала в перспективний план формування територій громад Волинської області дві пропозиції, а вже міністерство обрало одну з них. Хоча в обидвох – передбачене приєднання громад довколишніх сіл до Луцької міської громади.


Депутати сільських ОТГ вважають, що на їхні вимоги навряд чи відреагують в уряді. Тому створили ініціативну групу, яка напрацює пропозиції, як діяти далі. За словами депутата Заборольської ОТГ Олександра Озеруги, сьогодні єдиний вихід – звертатися до Президента України Володимира Зеленського. Лише якщо він почує прохання, аргументи й вимоги сільських громад, вдасться відстояти їх.

Олександр Озеруга розповів про подальші дії протестувальників.

Деталі згодом.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar лучанин сказав:

    зачем им луцкие нахлебники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *