«Я вважаю, що нам дописують цифри»: як лучани реагують на «червону» зону

Показати всі

«Я вважаю, що нам дописують цифри»: як лучани реагують на «червону» зону

В Україні діє поділ на чотири карантинні зони відповідно до епідеміологічної ситуації: зелену, жовту, помаранчеву та червону. З 3 серпня Луцьк віднесли до «червоної» зони. «Волинь. Правда» провела опитування та дізналася, як лучани ставляться до цього впровадження, та як це вплинуло на їхнє життя, а також життя міста.

11 березня Кабінет міністрів України запровадив карантин на території всієї держави. 12 березня почали закривати навчальні заклади, музеї, кінотеатри, розважальні центри, зупиняти маршрути, скасовувати концерти та масові зібрання. Карантинні обмеження мали тривати до 3 квітня, але вони значно затягнулися. Таким чином, із 6 квітня в Україні карантин став жорсткішим, а до 31 серпня наразі діє адаптивний, але з новими правилами.

На початку карантину в Україні лабораторно був підтверджений лише 1 випадок Сovid-19 у чернівчанина, який повернувся з Італії. Сьогодні МОЗ повідомило, що в Україні станом на 4 серпня 74 219 лабораторно підтверджених випадків захворювань. У всьому світі всього понад 18 млн. захворювань на Covid-19, а померлих понад 700 тисяч.

Оскільки майже за 5 місяців кількість потенційних хворих на Сovid-19 не зменшилася, то територію України поділили на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Залежно від зони, в якій знаходиться той чи інший регіон визначаються «карантинні» обмеження.

3 серпня Луцьк віднесли до «червоної» зони, проте міська рада відмовилася посилювати карантин. Радник мера Ігор Поліщук вважає, що обмеження призведуть до відсутності роботи й засобів для прожиття у тисячі лучан, окрім цього – величезні незручності для десятків тисяч людей.

Натомість голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко заявив, що Луцьк потрапив до «червоної» зони випадково, але, що все одно у місті зобов’язані виконувати рішення державної комісії про посилення карантину. Лучани вважають, що потрібно дотримуватися карантинних обмежень.

Частина з них дотримуються твердження, що це помилкове рішення, і що місто продовжує жити своїм звичним життям. В кожного різні думки та версії. Та як саме жителі реагують на «червону» зону в Луцьку дізналася «Волинь. Правда», провівши опитування.

Валентина, 24 роки

«Я взагалі проти цього. Сподіваюся, що продовження карантину не буде. Кажуть, що Луцьк помилково у «червоній» зоні. Місто продовжує жити своїм життям. Я теж продовжую працювати в ресторані. Працюють всі магазини та інші заклади. Навіть не можу сказати, що ми в «червоній» зоні, просто поїзди не їздять та не можна виїхати за кордон. Думаю, що це тимчасово»

Марія, 11 років

«Я відношусь до карантину з обережністю. По вулиці ходжу без маски, але коли іду в магазин, обов’язково її одягаю».

Юрій, 20 років

«Більш-менш нормально до цього ставлюся. Якщо це карантин, а тим більше «червона» зона, то ми маємо дотримуватися карантинних обмежень. Як показує статистика, люди самі дійшли до такого».

Надія, 67 років

«Я двояко ставлюся до того, що Луцьк у «червоній» зоні. З одного боку – вірю у вірус, а з іншого – ні. Але все одно людям оберігатися потрібно. Думаю, що «червона» зона це звичайно занадто, але потрібно щоб люди самі про себе турбувалося. Не місто має дбати, а людина сама має усвідомлювати, що їй потрібно, а також носити маски».

Іван, 25 років

«Я ставлюся до цього негативно. Це якось несправедливо, бо люди замучені уже з карантинними обмеженнями. Але думаю, що уряд знає, як правильно вчинити. Можливо, місто тиждень протримається в «червоній» зоні, а потім вийде в «зелену».

Надія, 59 років

«Я вважаю, що нам дописують цифри, тому що в нас немає стільки хворих. Моя подруга зламала ногу, а у висновку написали, що в неї Covid-19. Також один чоловік розповідав, що зламав пальця, а йому теж приписали коронавірус. Є багато людей, яких я знаю особисто з такими діагнозами. Абсолютно негативно до цього ставлюся».

Максим, 17 років

«Нейтрально ставлюся до цього. Ходить транспорт – це добре. Міська рада вирішує, чи посилювати карантин, чи ні. Мені здається, що випадково віднесли Луцьк до «червоної» зони. Люди кажуть різні версії: що помилилися, або, що так треба було, я не знаю».

У частини лучан негативне ставлення до «червоної» зони у місті. Лише у декого з людей були захисні маски. Хтось дотримується думки, що це все ж таки помилкове рішення, а хтось вважає, що влада має рацію. Проте всі опитувані думають, що варто дотримуватися дистанції та носити захисні маски. Люди виснажені карантином, та найбільше зараз чекають закінчення пандемії страшного вірусу, аби повернутися у звичний ритм життя.
Дарина Андрощук

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редакції