У середу, 13 листопада, у Луцьку відзначили День працівників сільського господарства.
Урочисті заходи відбувалися у Палаці культури міста. В урочистих подіях взяли участь представники кращих сільськогосподарських підприємств Волині, а також – фермери.
Перед присутніми із презентацією виступив директор департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації Юрій Горбенко. Посадовець наголосив, що сільське господарство – одна із основних галузей економіки Волині. Зокрема, саме у Волинській області виготовляється 3% від загальної кількості сільськогосподарської продукції України. Сільське господарство та харчова промисловість – це 30% ВРП області, аграрії виробляють продукції на суму 7 мільярдів гривень щороку.
Також Юрій Горбенко перелічив найбільших виробників сільськогосподарської продукції у кожному з районів області. До прикладу, Володимир-Волинський славиться третьою в Україні за потужністю птахофабрикою та яблуневими садами. Горохівщина відома великими свинофермами та плантацією персиків. Вирощують там навіть равликів. А ось в Іваничівському районі варять власне пиво. Поліський Камінь-Каширський район має найбільше поголів’я великої рогатої худоби в області, а ще там майже 700 особистих селянських господарств. Ягоди та овочі активно вирощують у Ківерцівському районі. А от на Ковельщині печуть хліб і навіть вирощують нетипові для волинського клімату ягоди – кавуни. Локачинський район може похвалитися найбільшими в області площами смородини – близько 700 гектарів. Відомі на Волині й локачинські крафтові сири, яких навчилися виготовляти аж 15 різних сортів.
Має свої лідерські позиції у секторі сільського господарства і Луцький район – тут виробляють найбільше молока в області. В Любешівському районі розвивають поголів’я ВРХ та інвестують у ягідництво. А ось в Маневицькому районі вирощують майже 5 тисяч голів великої рогатої худоби м’ясних порід. Ратнівщина – лідер області з вирощення моркви. А ось в Рожищенському районі, напевно, планують стати лідером області з вирощування картоплі, адже у новий кооператив увійшли 5 виробників області.
На Старовижівщині також вирощують все – від кавунів до пекінської капусти. А Турійський район може похизуватися новим доїльним комплексом, вартістю 100 мільйонів гривень, який розрахований на 620 голів ВРХ. Шацький район можна по праву назвати “лохиновим краєм”, адже тут ця ягода вирощується на понад як 60 гектарах землі.
Кращих працівників сільського господарства області нагородили відзнаками Волинської обласної державної адміністрації, Волинської обласної та Луцької міської рад. Також на гостей свята очікував урочистий концерт з виконанням українських народних пісень і танців.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook