2018 року зростання української економіки продовжиться і набере обертів. Також з 1 січня в Україні вступає в дію 36 різних законів, змін до законопроектів та наказів Кабінету міністрів. Gazeta.ua розібралася, чого слід чекати від нововведень цього року.
“У 2017 році ми бачили зростання практично у всіх секторах економіки, крім деревообробної промисловості. Там спад продовжиться і в наступному році. Введення мораторію на експорт кругляка знижує темпи зростання цього сектора. Але при цьому робить його більш високотехнологічним. Сировина залишається в країні, переробляється на наших пилорамах”, – розповів аналітик “Альпарі” Максим Пархоменко.
Гривня
“У цьому році гривня до грудня досить добре тримала удар. Практично з початку 2017-го курс почав знижуватися і вже в серпні був на рівні 25,30 гривні за долар. Сприяло цьому зростання цін на сировину, збільшення експорту. В країну надходила валюта. Наступний рік для гривні буде досить простим – основні виплати за боргами припадають на 2019-2020 роки, ціни на експортні товари зростають, економіка йде вгору. Можна очікувати зміцнення національної валюти”, – зазначає він.
Бензин, автогаз
“Ціни на паливо будуть рости разом зі світовими цінами на нафту. Є ймовірність, що середня ціна за літр бензину подолає позначку 30 гривень і зможе протриматися там до літа. Зростання валютного курсу спровокує збільшення цін на автогаз приблизно на гривню”, – прогнозує аналітик.
Ціни
“Ціни і далі будуть рости. Після скасування держрегулювання в 2017 році багато продуктів подорожчали в середньому на 20%. Якщо держава не вплине на ціни, в 2018-му тенденція триватиме. І вартість продуктів зросте ще на 10-15 відсотків”, – зазначив Максим Пархоменко.
Пенсійна реформа
“Перехід на накопичувальну систему так і не відбувся. Міністерство соцполітики не знає, як правильно перевести людей і хто буде обслуговувати, управляти накопичувальної частиною Пенсійного фонду. Зараз тільки 4% українців користуються послугами приватних пенсійних фондів або страхових компаній. Це доводить, що пересічний українець сподівається лише на державу”, – додав аналітик.
1 січня 2018 року в Україні вступає в дію 36 різних законів, змін до законопроектів та наказів Кабінету міністрів.
Gazeta.ua зібрала ті, які безпосередньо торкнуться українців.
Закон про освіту – учні вчитимуться 12 років, мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Закон про медицину – українці зможуть вибрати будь-якого сімейного лікаря в будь-якій лікарні. Також з’явиться новий список ліків за програмою “Доступні ліки”.
Закон про пенсію – з 1 січня 2018 року, навіть якщо ви досягли пенсійного віку (чоловіки 60 років, а жінки 58 років), а у вас немає 25 років страхового стажу, ви не зможете вийти на пенсію і отримувати хоча б мінімальну пенсію.
Закон про відходи – українці нарешті повинні почати сортувати сміття.
Закон про Дорожній фонд – створений спецфонд на ремонт доріг. З бюджету вже виділили 32,6 млрд грн.
Закон про бухгалтерію – всі українські підприємства повинні вести бухоблік і складати фінансову звітність з урахуванням європейських правил.
Члени фермерських господарств – мають обов’язково сплачувати ЄСВ, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
111 690 грн – за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору.
37 230 грн – за неоплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу.
11 169 грн – за затримки у виплатах зарплати.
372 300 грн – за недопуск до проведення перевірки органами Держпраці.
340 грн – штраф водіям, якщо швидкість була перевищена на 10 км/год, і 3400 грн – якщо на 50 км/год.
Укази чи розпорядження:
50 км/год – офіційно вступає в дію обмеження швидкості пересування автомобілів у населених пунктах.
Зменшення межі толерантності з 20 до 10 км/год – перевищення швидкості може бути тільки на 10 км/год.
Посилки – “Укрпошта” оновлює низку тарифів на відправлення внутрішньої кореспонденції.
Зникне молоко другого сорту –через санітарно-гігієнічні стандарти ЄС, прописаних в Угоді про Асоціацію в магазинах має бути тільки три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого.
Наліпки на упаковках шоколаду – шоколад має містити 43% какао-продуктів і не менше 26% какао-масла. Вимоги є і у молочного, білого і шоколаду вищого сорту. Маркуватиметься на пачках.
Норми зберігання банківської таємниці – нові правила зберігання інформації про рахунки українців.
Безвізовий режим – запрацює з Об’єднаними Арабськими Еміратами.
Спрощення візового режиму – Японія розширить коло тих, хто може подавати документи на багаторазові візи для коротких ділових, культурних і наукових поїздок. Ці візи будуть діяти не три, а п’ять років.
Відбитки пальців – при перетині українського кордону громадяни Росії, а також жителі країн міграційного ризику здаватимуть відбитки пальців.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook