У Волинському обласному онкологічному диспансері почали використовувати резектоскоп, який придбали за кошти спецфонду закладу. Сучасне обладнання презентували сьогодні, 13 листопада.
Головний лікар онкодиспансеру Людмила Бубенова розповіла, що минулоріч для очолюваного нею закладу за кошти обласного бюджету купили лапароскопічну стійку. Її ціна – 1 мільйон 276 тисяч гривень. За допомогою цієї стійки здійснюють діагностичну лапароскопію та дослідження, які дають можливість встановити та отримати його гістологічне підтвердження.
Натомість резектоскоп, який працюватиме в комплексі з лапароскопічною стійкою, дасть можливість здійснювати лапароскопічні операції на сечовому міхурі та простаті. Ціна придбаного резектоскопа – 137 тисяч гривень.
За інформацією Людмили Бубенової, щороку на Волині реєструють150 первинних випадків онкозахворювання простати і майже 90 онкодіагнозів на сечовому міхурі. Лікар додала, що приблизно половина хворих потребує операцій. Тож нагальність придбання резектоскопа була значною.
«Резектоскоп вводять у сечовий міхур і, якщо там є пухлина, можна оглянути її і забрати без розрізу шкіри», – розповів лікар-онкоуролог Андрій Татаєв. За його словами, вже тривалий час такі операції здійснюють на Волині, утім стара лапароскопічна стійка без резектоскопа не давала змоги здійснювати такі медичні дії на рівні, що відповідає сучасним вимогам.
«Зменшується тривалість операції. До того ж, вже на другий-третій день хворий може іти додому», – додав Андрій Татаєв.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook