Санкції проти контрабандистів: в Україні з’явився новий господар, а комусь час діставати запасні паспорти - Волинь.Правда

Санкції проти контрабандистів: в Україні з’явився новий господар, а комусь час діставати запасні паспорти

Показати всі

Санкції проти контрабандистів: в Україні з’явився новий господар, а комусь час діставати запасні паспорти

Наступ Президента України на український олігархат продовжується. Хоча на минулому засіданні РНБО увага приділялася не одіозним олігархам, однак, все ж, досить впливовим в Україні людям, статки яких також нараховують десятки якщо не сотні мільйонів доларів, які б мали осісти в державному бюджеті, а осіли в чиїхось кишенях, а точніше, мішках, бо такі суми в жодні кишені не влізуть, в палацах на кілька гектарів і дорогих авто преміум-класу. Рада нацбезпеки і оборони змусила здригнутися так званих «королів контрабанди», десять з яких потрапили під санкції. 

Нагадаємо, 2 квітня РНБО вперше в історії України ввела санкції проти десяти найбільших контрабандистів України. До списку увійшли Іван Бокало, Валерій Пересоляк, Юрій Кушнір, Олександр Єрімічук, Орест Фірманюк, Вадим Альперін, Олександр Чудаков, Віктор Шерман, Олександр Кравченко, Володимир Дідух. За словами Президента України Володимира Зеленського, збитки держави від контрабанди щороку становили близько 300 мільярдів гривень.

Як стало відомо з додатків до рішення РНБО, обмежувальні заходи (санкції) ввели як проти фізичних так і проти юридичних осіб. І серед юридичних осіб опинилась компанія з  Луцька. Йдеться про ТОВ «ФЕСТ ТОРГ КОМПАНІ», яка проіснувала всього 4 місяці. Статутний капітал компанії – 200 тисяч гривень, засновник та директор – Осадовський Тарас Едуардович, основний вид діяльності – оптова торгівля текстильними товарами, адреса реєстрації: місто Луцьк, вулиця Винниченка 67.

З цією фірмою пов’язаний ще цілий ряд компаній, однак, цікаво інше. Те, що людина з прізвищем Осадовський, ім’ям Тарас та по батькові Едуардович у 2019 році працювала юристом у Департаменті муніципальної варти Луцька.

Після введення в дію санкцій від роботи відсторонили близько сотні митників по всій Україні, 17 з яких – керівники. На Волині, зокрема, відсторонили 23 митника.

Введення санкцій проти структур прокремлівського олігарха Віктор Медведчука, підтримка санкцій проти олігарха Ігоря Коломойського, запровадження персональних санкцій проти так званих «королів контрабанди», які своїми діями завдали шкоди державі не менше, ніж Медведчук чи Коломойський, свідчить про впевненість і рішучість у діях Президента України та секретаря Ради Національної Безпеки та Оборони України Олексія Данілова, і неабияку активність і завзятість Служби  Безпеки України на чолі з Іваном Бакановим.

Олігархи процвітали в Україні з 90-их років, тоді ж зароджувалися контрабандисти. Їхні статки росли в геометричній прогресії з кожним роком, так само ріс державний борг України, а добробут пересічного українця навпаки падав. Фактично увесь цей час Україною керувала невеличка групка олігархів, які на таємних приватних зустрічах вирішували, хто буде наступним президентом, прем’єром, міняли неугодних міністрів, не кажучи вже про суддів, прокурорів і силовиків. Ці групи, які повністю поділили між собою сфери впливу в Україні, впливали на всі основні політичні та економічні процеси в нашій державі. За 30 років незалежності фундаментально нічого не змінилося. Ми бачили заміну облич у схемах, імітацію реформ, зрештою, повну вседозволеність і знищення будь-якого закону, будь-якого права. Тим часом десятиліттями ці структури висмоктували з української економіки ресурси через різноманітні схеми.

Сьогодні все схоже на те, що жарти скінчилися, що, все-таки, в Україні формується щось схоже на інститут державної влади, який виражає волю народу, а не волю олігархів. І гарантом цього процесу, як і записано в Конституції, виступає Президент України Володимир Зеленський. Можна лише уявити, який розпач відчувають ті, хто роками і десятиліттями наживався на тих чи інших схемах – завищення цін на державних тендерах в десятки разів, ухилення від сплати податків через офшорні компанії, контрабанда, інші нелегальні промисли… Перед кожними виборами нам чи не кожен кандидат в президенти чи депутати обіцяв щось на зразок «Бандити будуть сидіти у тюрмах!», але кожного разу вони чомусь потрапляли на Банкову і на Грушевського, в Урядовий квартал Києва, з якого, в результаті, їх доводилось вибивати коктейлями молотова і палаючими шинами. Далі нам знову обіцяли «нульові декларації» і повну деолігархізацію. Це було так зворушливо слухати від одного із головних олігархів країни Петра «Мальдівського», особливо після «ПанамГейту».

Сьогодні ми не слухаємо обіцянок, а бачимо реальні кроки влади і правоохоронних органів, та бачимо переляк і паніку в рядах олігархату та криміналітету, які зрослися в єдиний організм. Саме тому Президент України піддається і буде піддаватися нищівній критиці з боку практично всіх центральних ЗМІ України та цілих армій ботів у соціальних мережах, адже всі вони контролюються і годуються саме за рахунок тих злочинно зароблених грошей, потік яких Президент і його команда намагається повернути в державний бюджет. Бюджет держави, яка, нагадаємо, сьомий рік воює проти найсильнішої армії Європи і стримує цю агресію дорогою ціною.

Якщо Володимир Зеленський вистоїть, не зламається під тиском олігархічних сил, то так званим «хазяїнам України», у яких по 2-3 паспорти, дуже скоро ці паспорти знадобляться, адже в Україні за тридцять років її незалежності, нарешті виріс справжні господар – Український Народ, який, схоже, нарешті обрав собі справжнього лідера, заточеного на кардинальні зміни і розвиток нашої держави. 

Роман Колюхов

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Юрій сказав:

    Чоловіче , що ти собі придумав…скоріше за все ти і сам учасник цього фарсу…розумний , аж страшно…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *