Засідання РНБО і санкції проти Медведчука та його дружини: всі подробиці та списки - Волинь.Правда

Засідання РНБО і санкції проти Медведчука та його дружини: всі подробиці та списки

Показати всі

Засідання РНБО і санкції проти Медведчука та його дружини: всі подробиці та списки

У п’ятницю, 19 лютого, в приміщенні Офісу президента відбулося засідання РНБО, на якому ухвалено рішення про введення санкцій проти Віктора Медведчука, його дружини, а також інших фізичних і юридичних осіб, пише “Обозреватель”.

Воно було присвячене загрозам національній безпеці. Про підсумки секретар РНБО Олексій Данілов розповів на брифінгу.

Коротко про головні рішення

  • РНБО ввів санкції проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. Серед них нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.
  • Обмежувальні заходи пов’язані з розслідуванням Служби безпеки за статтею “Фінансування тероризму”.
  • Вирішено повернути у власність держави нафтопродуктопровід “Самара – Західний напрямок”, а щодо тих, хто вивів його з держвласності, – розпочато розслідування.
  • Буде переглянуто сценарії розвитку ситуації на Донбасі через збільшення кількості обстрілів.

Хто потрапив до списку санкцій

Всього обмежувальні заходи стосуються 19 юридичних та 8 фізичних осіб.

Фізособи:

  • Костянтин Вацковський (громадянин РФ),
  • Віталій Донченко (громадянин РФ),
  • Наталя Лавренюк (громадянка України),
  • Сергій Лісогор (громадянин РФ),
  • Оксана Марченко (громадянка України),
  • Олександр Маслюк (громадянин РФ),
  • Віктор Медведчук (громадянин України),
  • Михайло Попов (громадянин РФ).

Як пояснив Данілов, на всі активи фігурантів, які перебувають в їхній власності, накладається арешт, і вони блокуються. Серед них 8% акцій телеканалу “1+1”, що належать Марченко.

Він додав, що санкції введено на підставі розслідування, яке Служба безпеки України проводить за статтею про фінансування тероризму.

За словами Данілова, щодо фізичних осіб застосовано санкцію у вигляді блокування активів терміном на 3 роки.

Рішення РНБО вводиться в дію указом президента країни, проте інформації про нього поки немає.

Хто ці люди

Як відомо, Лавренюк Наталія Миколаївна – цивільна дружина Тараса Козака, проти якого санкції було введено 2 лютого, а Марченко Оксана Михайлівна – дружина нардепа Віктора Медведчука,

Зазначимо, що Вацковський, Донченко, Лісогор та Маслюк – російські бізнесмени, які є власниками або керівниками підприємств у Ростовській області, пов’язаних із поставками вугілля та інших енергоресурсів. Зокрема, Вацковський володіє і керує компанією “Дон-Експорт” (Донецьк, Ростовська обл.), основною діяльністю якої названо вантажні перевезення і виторг якої становить 215,6 млн руб. за рік. Лісогор є директором ТОВ “Торговый дом Донские угли” (Ростов-на-Дону), яким володіють Маслюк та Донченко.

Які заходи передбачають санкції

У рішенні РНБО вказано, що йдеться про п’ять заборон:

  • блокування активів – тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися належним їй майном;
  • обмеження торгових операцій;
  • зупинку виконання економічних і фінансових зобов’язань;
  • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, отримання яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема – спеціальних дозволів на користування надрами;
  • повну заборону заходження іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальне море України, її внутрішні води, порти.

Підстави для введення санкцій

В СБУ пояснили, що вони ведуть розслідування незаконних поставок вугілля з окупованого Донбасу до України та Росії.

Також глава спецслужби Іван Баканов заявив і про інші напрями боротьби в умовах гібридної війни. Зокрема, для забезпечення захисту державної безпеки СБУ порекомендувала розширити санкції проти власників авіакомпаній, які здійснювали польоти в Російську Федерацію, додавши до переліку ще п’ять компаній.

Що ще обговорювали на РНБО

На засіданні розглянули низку важливих питань у військовій, енергетичній галузях та у сфері державної безпеки, повідомили на сайті Офісу президента. Було заслухано доповіді щодо ситуації в зоні проведення Операції Об’єднаних сил.

Обговорили сферу енергетичної безпеки, зокрема, йшлося про збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів, що проходять через територію України. Їхня загальна довжина становить 1433 км.

Кабінет міністрів України з 2015 року не забезпечив захисту майнових інтересів, зазначили в РНБО. Через це власність держави опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією.

“Розглянувши це питання, РНБО ухвалила рішення про вжиття невідкладних заходів для повернення державного майна народу України. Також правоохоронним органам поставлено завдання з’ясувати обставини, за яких державна власність опинилася у приватних руках”, – ідеться в повідомленні.

Повернення державі нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”

На засіданні було поставлено завдання повернути нафтопродуктопровід у власність держави.

За даними OBOZREVATEL, на всіх, хто хоч якось причетний до виведення трубопроводу з власності України, вже розпочато кримінальні справи – включно з експертами, суддями та іншими.

“РНБО ухвалила рішення про вжиття невідкладних заходів для повернення державного майна народу України. Також правоохоронним органам поставлено завдання з’ясувати обставини, за яких державна власність опинилася в приватних руках”, – пояснили зі свого боку в Офісі президента.

Ситуація на фронті

На засіданні заслухали доповідь головнокомандувача Збройних сил Руслана Хомчака, начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, глави Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка. Рішення, ухвалені з цих питань, засекречено.

Водночас Данілов зазначив, що буде переглянуто п’ять сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі через збільшення кількості випадків порушення тиші.

“На жаль, останнім часом фіксується різке збільшення випадків порушення режиму припинення вогню, активізація диверсійної і снайперської діяльності з боку озброєних формувань Російської Федерації, гинуть українські військові – все це вимагало негайного реагування з боку керівництва держави”, – сказав Данилов.

Також Данілов зазначив, що командирам у зоні проведення Операції Об’єднаних сил на Донбасі не потрібно погоджувати з вищим командуванням питання про вогонь у відповідь по ворогу.

Він пояснив, що кожен командир особисто відповідає за своїх підлеглих, а тому він може ухвалювати рішення в межах своєї компетенції. У разі загрози життю військовослужбовців у нього є право вирішувати відкривати вогонь у відповідь чи ні.

Реакція на санкції проти Медведчука та інших

Журналіст Юрій Бутусов назвав рішення РНБО – історичним для України.

“Ось це успіх! Зеленський поставив Медведчука і політику Путіна в Україні поза законом! Уперше Україна завдала нищівного удару по головному представнику Кремля, особистому агенту Путіна, який роками вибудовував системний вплив в українській політиці, контролює багато бізнесів, політичні та інформаційні проєкти”, – зазначив журналіст.

Водночас Бутусов звернув увагу, що багато активів сім’ї Медведчука оформлені на його брата – Сергія, який не потрапив під санкції. “Тепер (Сергій Медведчук) буде допомагати Віктору рятувати його активи. Однак РНБО ухвалило системне політичне рішення, і силові структури можуть заблокувати взагалі все, що тільки стосується Медведчука в Україні”, – підкреслив журналіст.

Він додав, що далі потрібно заборонити діяльність проросійських партій і громадських організацій в Україні.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *