Закон про колабораціонізм має всі шанси бути ухваленим у парламенті, і одним з перших претендентів на притягнення до відповідальності за ним є депутат ОПЗЖ Ілля Кива, який регулярно бере участь в ефірах російських пропагандистських каналів.
Про це в ефірі програми “Час Ч” на “5 каналі” сказав депутат “Слуги народу” Єгор Чернєв.
Він прокоментував регулярну участь депутата ОПЗЖ Іллі Киви в ефірах російських пропагандистських каналів і можливість притягнути його до відповідальності за законом про колабораціонізм, коли він буде ухвалений парламентом.
“Думаю, він прямий претендент – може, навіть перший – на інформаційний колабораціонізм. Ті зміни, які ми пропонуємо до існуючої 111 статі Кримінального Кодексу – “державна зрада”, зокрема, стосуються дій, що спрямовані на інформаційну пропаганду, інформаційний колабораціонізм, заперечення дій держави-агресора і співпрацю з державою-агресором”, – зазначив Чернєв.
“На перші два пункти приміток до цієї статті Кива вже наговорив. На жаль, закон зворотньої сили не має. Тому поки що покарання його не наздожене. Але після того, як закон буде проголосований, відкривати кримінальне провадження вже буде можна”, – зазначив депутат.
Також він прокоментував перспективи ухвалення законопроєкту про колабораціонізм, який є одним з трьох, зареєстрованих у Верховній Раді.
“Думаю, що консенсус ми знайдемо в залі, тому що ідею законопроєкта підтримують на сьогодні щонайбільше три фракції – це “Слуга народу”, “Європейська солідарність” та “Голос”. В якому вигляді цей законопроєкт потрапить до зали, ми подивимося, тому що є декілька законопроєктів – може, це буде один доопрацьований, може бути якийсь основний”, – вважає Чернєв.
“В принципі, різниця невелика між нашим законопроєктом і “Європейської солідарності”. Наш ще пропонує відповідальність юридичних осіб, якщо їхні засновники були покарані за статтею 111. Тобто якщо було визнано засновника політичної партії, чи громадської організації, чи ЗМІ за статтею 111.1 як колаборанта, то ця організація, юридична особа ліквідовується. Це основна відмінність між двома законами”, – зауважив депутат.
Також Чернєв пояснив, чому в парламенті “слугами” зареєстрований і другий закон щодо колаборантів.
“Чому в нас два закони – другий, це суто технічний закон, який вносить зміни до Виборчого кодексу, до закону про військову службу, про державну таємницю. Тобто ті люди, які будуть засуджені за цією статтею, звісно, не зможуть брати участі у виборах як кандидати, не можуть бути військовослужбовцями, не можуть мати доступ до державної таємниці. Думаю, це досить логічно”, – сказав політик.
На думку Чернєва, наявність відверто проросійських депутатів у провладній фракції не завадить ухваленню законопроєкту про колабораціонізм.
“Я дуже оптимістично дивлюся на голосування серед нашої фракції. Ми абсолютно розходимося у багатьох питаннях з паном Бужанським, паном Шевченком, з паном Качурою частково. Проте я бачив голосування по постанові щодо Революції Гідності, і наша фракція дала 200 голосів. Я думаю, це також є показником, і що більшість на державницьких позиціях, і в нас будуть голоси за цей законопроєкт про колаборантів”, – додав він.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook