За «Слава Україні!» з уст волинянина поляк викликав  поліцію (ВІДЕО) - Волинь.Правда

За «Слава Україні!» з уст волинянина поляк викликав  поліцію (ВІДЕО)

Показати всі

За «Слава Україні!» з уст волинянина поляк викликав  поліцію (ВІДЕО)

Привітання «Слава Україні. Героям Слава» стало приводом виклику поліції під час поминальних заходів у селі Сагринь Люблінського воєводства Польщі. Про це повідомляє Zaxid.net.

У суботу, 10 березня, офіційна українська делегація, до якої увійшли посол України в Польщі Андрій Дещиця, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, представники місцевої влади з  Волинської та  Львівської  областей  приїхали у село Сагринь, щоб вшанувати убитих польською Армією Крайовою у 1944 році українців.

Як інформує люблінська газета «DziennikWschodni», один з промовців завершив свій виступ традиційним українським привітанням «Слава Україні. Героям Слава». Газета називає це привітання «бандерівським». Людиною, яка виголосила це привітання, був перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик, обраний від партії ВО «Свобода». Зокрема він заявив: «І тому майбутні покоління, якщо окремі недалекоглядні політики по обидві сторони кордону цього не розуміють, прийдуть до усвідомлення того, що в українців Бандера і УПА – герої, у поляків – інші, лише тоді ми матимемо спільне майбутнє. Слава Україні!».

Один з присутніх на заході поляків потрактував це привітання як героїзацію Степана Бандери, що, згідно з прийнятими недавно змінами до закону про Інститут національної пам’яті у Польщі, заборонено. Чоловік викликав на кладовище поліцію.

Поліцейські переписали паспортні дані Олександра Пирожика та поїхали. Тепер прокуратура у Грубешеві має встановити,  чи під час вшанування убитих у Сагрині українців відбулось порушення закону про Інститут національної пам’яті.

«ВП» нагадує, що 5-6 березня 1944 комендант Армії Крайової Грубешівського повіту М. Голембевський прийняв рішення про спільну з Батальйонами хлопськими акцію проти ряду поселень, в яких розміщувалися пости української допоміжної поліції або були розміщені «станиці» ОУН (б) та УПА. Було вибрано 11 сіл, серед яких і Сагринь.  У різанині брали участь такі польські сили:2 сотні бойової диверсії Томашівськогї округи АК (прибл. 200 бойовиків);особова лісова сотня (прибл. 50 бойовиків);3 сотні з III округи АК (прибл. 300 бойовиків);2 відділи кіннотників-розвідників (прибл. 80 бойовиків);чота IV району (прибл. 30 бойовиків);чота Грубешівської округи (прибл. 30 бойовиків);22 озброєні польські колоністи.Загалом близько 800 дуже добре озброєних бойовиків.

Під час знищення поляками Сагриня було убито і закатовано, за одними даними, понад 800 українців (М.Микитюк, А.Крамик), за іншими – 1240 (В. Притула), в тому числі понад 100 дітей. На сагринському кладовищі споруджено пам’ятник, на якому викарбувані прізвища 660 українців, які вдалось встановити

 

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook