З гречки в укроп, «три в одному» та цукерки: як депутати Луцькради весну проводжали(ФОТО) - Волинь.Правда

З гречки в укроп, «три в одному» та цукерки: як депутати Луцькради весну проводжали(ФОТО)

Показати всі

З гречки в укроп, «три в одному» та цукерки: як депутати Луцькради весну проводжали(ФОТО)

В переддень літа, 31 травня,  Луцькрада зібралася на останню весняну сесію. Яким було чергове пленарне засідання луцьких «слуг народу», читайте в репортажі «Волинської правди».

Хто був студентом, той знає банальну, але разом з тим і правдиву студентську фразу – сесія-депресія. Якби до сесійних засідань Луцькради проводили прев’ю, вангуючи на депутатській кавовій гущі, то навряд би хтось передбачив, що вчорашнє засідання підійде під назване нами студентське повір’я.

Каталізатором для «бурі в пустелі» стала подія, що відбулася напередодні. «Земельно-кадрова» комісія міськради вкотре вирішила зайнятися посадовоми перетурбаціями. Цього разу «під роздачу» потрапили голови трьох постійних комісій. Хвала, що журналістка-рослідувачка Мар’яна Метельська вивідала цінну інформацію і розповіла автору цих рядків. Як то кажуть:  «Знав на що йшов»…

День починався мінливо. У Луцьку то пекло сонце, то  збиралося на дощ.  Така-собі британська мінливість передалася і на настрій. Зазвичай привітний охоронник, який зустрічає автора цих рядків на вході до ради вже не один рік, вирішив перевірити мій рюкзак на наявність предметів «нон-грата». Зрозумівши, що журналістський рюкзак за кількістю речей всередині не поступається жіночій сумці, нас із «підозрілою» торбою пропускають далі.

“радикал” Сергій Була щось вичитував в телефоні

 

 

У сесійній залі помалу вмощувалися журналісти. Невдало сесійний ранок почався для медійниці Надії Міщук, у якої вийшов з ладу ноутбук. На жаль, колеги не змогли нічим зарадити журналістці, і сесія для неї завершилася, так і не розпочавшись.

Вадим Панафідін “по секрету” ділився з колегами останніми новинами

Найпунктуальнішим депутатом в цей день виявився Артем Запотоцький, який прийшов задовго до початку сесії і в холі очікував на колег. Поки ваш покірний слуга ходив по вже звичні «сесійні» цукерки, на засідання прибув «укропівець» Олександр Кравченко. Депутат підтримав журналістів і теж трішки підсолодив собі настрій солодощами.

«Сфоткай мене», – звернувся до автора цього репортажу відеооператор Павло Бойко. «Відеомисливець» прийшов на засідання з колегою Петром Юровчиком. Як і годиться за церковними звичаями – Петро і Павло разом. Навіть на волинському телебаченні.

Поки обранці громади реєструвалися на засідання, журналістка Аріна Крапка піймала «радикала» Сергія Булу та «червоносердешного» Валерія Бондарука, допитувавшись  в тих, чому вони ігнорують засідання профільних комісій.

Аріна Крапка і Сергій Була

В цей час Микола Дендіберін з посмішкою  «увірвався» в ефір, за власною ініціативою розповідаючи щось у камеру «Аверсу». Напевно, передавав привіт рідним або про футбол розповідав.

телевізійні “привіти” від Миколи Дендіберіна

В хорошому гуморі був й очільник Волинської ШВСМ Андрій Авраменко. Депутат розглядав власні світлини на фотоапараті невгамовної Мар’яни Метельської.

Андрій Авраменко знайшов себе на фото

 

Неквапливо до сесійної зали причвалали й інші депутати. Потім реєстрація, гімн. І пішло-поїхало.

Головуючи на засіданні, Ігор Поліщук оголосив пропозицію про зняття з порядку денного декількох земельних питань. «Аргументація яка?» – включився в роботу тоді ще очільник «бюджетки» Павло Данильчук. Секретар передав «слово другу» – Євгену Ткачуку, в компетенції якого були ці проекти рішень.

Алла Надточій  з «Самопомочі» та «бютівець» Григорій Пустовіт не поділили… ліфта. Сперечаючись про встановлення допоміжного засобу пересування, депутати переконували присутніх, що вони не займаються політикою, а вирішують справи.  «Я не перепригую з гречки в укроп, як деякі», – заявила Надточій.

в розмові з Миколою Собуцьким Алла Надточій була не такою емоційною

Ігор Поліщук з президії озвучив свіжу новину про успіх Юлії Сиротинської і її команди. Муніципали знайшли ще одне джерело смороду. Цього разу – тваринні рештки. Але не смородом єдиним…

Робота закипіла, коли мова зайшла про гроші. 300 тисяч гривень повинні б були отримати луцькі «копи», однак секретар Поліщук «заштопорив» виділення коштів. Мовляв, не ходить Олександр  Вовченко на оперативки, то і грошей поки не буде. Цікаво, що головний полісмен відреагував миттєво і написав, що саме Ігор Поліщук  проігнорував зустріч, заплановану на 29 травня.

Не підвела «чуйка» одного з найактивніших депутатів Миколу Яручика. Улюбленець лучан та обранець жителів ДПЗ прийшов, коли градус напруги дещо знизився. Як виявилось – ненадовго.

Микола Яручик цього разу майже не жартував

Послухати доповідь керівника ЛПЕ Ігоря Грицюка прийшли його підлеглі. Проте підтримки у їхніх словах та діях не було.

Працівники бідкалися на шалену заборгованість по зарплаті та поганий мікроклімат в колективі. «У мене 4 дітей, я за квітень отримала зарплату в 1 тисячу гривень. У вас є совість?» – риторично заявила працівниця підприємства Оксана Владачко.

Нарікали на роботу Грицюка і депутати. «Кадрові рішення не за горами!»  – пригрозив Ігор Поліщук. А через декілька хвилин рада проголосувала за рекомендацію звільнити Грицюка із займаної посади.

«Ви три в одному, і депутат, і секретар, і виконувач обов’язків мера», – чи то пожартував, чи констатував Павло Данильчук, звертаючись до секретаря ради.

Топовою темою сесії стало призначення нових керівників постійних комісій. Вже традиційно кадрові рішення на себе взяла земельна комісія.

Доповідати про проект рішення довірили Микиті Рабану, який все «валив на себе». Мовляв, у нього є власні міркування щодо причин профнепридатності голів комісій. І хоч є ще 15 підписантів «за», але він за них не відповідає.

“соло” Микити Рабана

«Попахує диктатурою» – констатував Павло Данильчук. «Контролівець» попросив у доповідача аргументацію щодо зміни кожного з голів комісії. І Рабан аргументував, проте трішки дивно, адже наведені ним факти були відомі всім і на момент обрання керівників комісій відразу після виборів. Тоді на це ніхто уваги не звернув. Проігнорували депутати і пропозицію щодо заслуховування висновку юридичного управління. “За” зміну голів комісій прогнозовано назбиралось 23 голоси.

Згодом настала черга земельних питань. Хтось уважно слухав, намагаючись віднайти «топову» тему. Для інших земля так і залишалася «в ілюмінаторі». На декілька хвилин на вулиці зірвався вітер і задощило. Поки одні працювали – інші смакували кавою та цигарками. Невідомому любителю східної кухні понесли суші.

Луцькрада попрощалася з весною, але не з проблемами. Залишився сморід. В тому числі і політичний.

Текст і фото – АНДРІЙ МОШКУН

дякуємо і ми

 

 

 

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook