У вівторок, 22 травня в Україні та на Волині зокрема стартує зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Директор Львівського РЦОЯО Лариса Середяк розповіла, на що в першу чергу варто звернути увагу учасникам тестування.
«Це для всіх хвилюючий момент, але випускники шкіл, здаючи державну підсумкову атестацію зможуть подати ці результати і до вищих навчальних закладів. Випускники отримають дві оцінки: одну за дванадцятибальною шкалою для ДПА і у стобальній шкалі для вступу», – розповіла Лариса Середяк.
Також директор ЛРЦОЯО зауважила, що випускники шкіл зможуть подати свої документи у 7 вищих навчальних закладів на 4 спеціальності для вступу. Для проведення ЗНО з української мови облаштували 42 пункти тестування в 13 містах Волині. Проте, є й такі предмети, тестування з яких відбуватиметься тільки в одному окрузі, наприклад ЗНО з німецької, французької та іспанської відбудеться тільки в одному окрузі у Луцьку.
«Для кожного учасника тестування відкрита інформаційна сторінка. Зайти на неї можна за номером сертифіката і за номером коду. Зараз на інформаційній сторінці розміщені запрошення-перепустки, де є інформація про те, де і коли відбудеться тестування», – розповіла Лариса Середяк.
Коли потрібно приходити до пункту проведення ЗНО
«Потрібно знати, скільки часу потрібно затратити, щоб доїхати до пункту тестування. Якщо із сіл організовуватимуть довіз, то у Луцьку, чи Ковелі ніхто дітей возити не буде. Важливо вчасно прийти на пункт тестування. Пропуск у пункт розпочинається о 10:15 і завершується о 10:50. Об 11 годині по всій Україні почнуть працювати учасники тестування», – додала директор.
Також Лариса Середяк порекомендувала батькам на вихідних спробувати дістатися до пунктів проведення ЗНО, щоб потім правильно розрахувати свій час.
Що потрібно взяти з собою на ЗНО
За словами Лариси Середяк на тестування потрібно приходити з трьома документами:
– Сертифікат ЗНО-2018;
– Паспорт (оригінал ІD-картка або свідоцтво про народження, якщо за ним реєструвалися);
– Запрошення-перепустка, де вказані дати та адреси пунктів проведення ЗНО; «Також потрібно мати дві ручки чорного кольору. Можна кулькові, але краще капілярні, бо вони краще зчитує комп’ютер.
«Це все потрібно вкласти у файлик і мати вдома напоготові. Щоб зранку зайти. Також можна мати пляшку води. Якщо паспорт загубили, і зробили новий, то потрібно довідку про те, що це та сама людина», – зауважила Лариса Середяк.
Реєстрація на участь в додатковій сесії триває до 21 травня для осіб з непідконтрольних територій, воїнів АТО, осіб, що перебувають в колонії, та ті люди, які «загубилися» і не здали ДПА.
«Якщо в день тестування людина з поважної причини не може бути присутня на тестуванні, то протягом 5 днів може написати заяву на участь у додатковій сесії та оригінал документа, що підтверджує поважну причину відсутності. Це не кінець світу. Можна написати тестування на додатковій сесії, що триватиме з 2 до 11 липня», – сказала директор.
Якщо не сподобався результат ЗНО
«Якщо не сподобався результат, то до 15 червня будуть відомі результати і протягом 5 днів можна подати апеляцію. Нова група вчителів витягне скан-копію бланка і перевірять роботу. Оцінка буде підвищена, знижена та може залишитися незмінною», – сказала Лариса Середяк.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
2 Comments
Назар
https://drive.google.com/file/d/1l4bm9S1Yg3Lrx4Hs3l2pdUkTSwKx9uFm/preview