Що чекає на Європу до 2030 року? З цього приводу розмірковує Пітер Дікінсон, видавець журналів «Business Ukraine» і «Lviv Today». При цьому він у «НВ» висловлюються і щодо української проблематики.
Пітер Дікінсон звертає увагу на процес старіння націй. Зокрема він зазначає: «Після Холодної війни з’явилися поняття Старої і Нової Європи. Перша – Західна Німеччина, Італія, Франція, Англія і т.д. Друга – всі ті країни, які під час Холодної війни перебували за Залізною завісою. Припускаю, що до 2030 року у нас не буде понять Старої і Нової Європи – вся Європа стане старою, фізично старою».
За даними ООН, нагадує аналітик, у жодній країні Євросоюзу поки що немає достатнього рівня народжуваності для збереження чисельності населення в межах нинішніх показників. Тобто, підкреслює він, кожен народ втрачає людей і поповнюється лише завдяки масовій імміграції.
«Європа, яку ми побачимо через 13 років, буде старою. Більш того, багато хто з цих людей похилого віку будуть самотніми, без сім’ї, без дітей. Ми побачимо покоління вічно молодих пенсіонерів, які будуть ходити по клубах, дискотеках, а ЗМІ будуть пістрявити статтями про те, як займатися коханням після 80 років», – прогнозує Дікінсон. За його версією, до 2030 року, за прогнозами «мусульмани становитимуть вже 10% населення Європи».
Дікінсон висловився і про українських мігрантів. «Останній рік-півтора ми спостерігаємо масову трудову міграцію українців до Польщі. Інші центральноєвропейські країни – Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія – теж починають активно залучати українську робочу силу. Для них це дуже вигідний варіант: залучати українців, щоб не приймати мігрантів з Африки, Азії і т. д.», – констатує він.
На думку експерта, «протягом наступних 10-15 років ця тенденція буде посилюватися, і українська діаспора в цих країнах буде зростати. Головне завдання України – зробити так, щоб ці люди згодом повернулися назад, вклавши зароблені гроші в українську економіку. Вони повинні бачити майбутнє своїх сімей тут. І це можливо: коли піднялася економіка Польщі, багато поляків повернулися додому. Більшість людей вважають за краще жити вдома».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook