Як працює на Волині програма «Доступні ліки»: перші результати - Волинь.Правда

Як працює на Волині програма «Доступні ліки»: перші результати

Показати всі

Як працює на Волині програма «Доступні ліки»: перші результати

Гучно запущена в Україні програма із забезпечення доступними ліками діабетиків, астматиків і гіпертоніків на Волині поки що не запрацювала на повну. Проблема у тому, що ще мало аптек краю включилися у програму «Доступні ліки», – інформує «Волинська правда».

З 1 квітня в Україні запрацювала програма «Доступні ліки». Завдяки цій програмі пацієнти можуть отримати ліки для терапії серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з доплатою. Попередньо хворий має отримати правильно виписаний лікарем рецепт та звернутися до аптеки, промаркованої наліпкою «Доступні ліки».

Як нещодавно запевнив Прем’єр – міністр України Володимир Гройсман, передбачених у державній казні 500 млн грн вистачить, щоб забезпечити урядову програму «Доступні ліки» до кінця року. Але якщо нам потрібно буде ще 500 млн, то, Прем’єр обіцяв знайти ще стільки ж.

Майже 15 млн грн зарезервовано у держбюджеті на відшкодування вартості ліків для 600 тисяч волинян, які хворіють на гіпертонію, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Про хід реалізація цієї програми на Волині, перші результати та проблемні моменти розповів сьогодні, 24 квітня, начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк під час оперативної наради у Волинській облдержадмінісрації.

«Це суттєва фінансова підтримка хворим, – каже Ігор Ващенюк, – наприклад при бронхіальній астмі хворий на місяць купує 2 балончика аерозолю, який коштує близько півтисячі грн. То зараз він отримує його безкоштовно».

За перші тижні дії програми «Доступні ліки» видано 12 тисяч рецептів, з яких уже відшкодовано ліки за 7 тис рецептів на суму 250 тисяч грн. Проте є проблема з доступністю населення до аптек, які включилися в програму.

«Для старту це непогано, але от у Володимир – Волинському і Турійському районах тільки по одній аптеці видають ліки у Камінь – Каширському. Локачинському , Рожищенському, Старовижівському районах – по дві аптеки, але вони знаходяться в райцентрах.

Оскільки, цей проект задекларований як добровільний для фармацевтичних компаній, тому їх керівники не поспішають долучатися, боячись, можливо, що їм держава не поверне кошти.

«Найбільше дивує те, що аптеки у лікарнях не долучаються, – зазначив голова волинської ОДА Володимир Гунчик, – нехай власники їх не забувають, що ще державне регулювання на ціни ніхто не відмінив і антимонопольний комітет працює… Наше завдання, як влади, максимально спростити доступ населення до цієї програми».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook