Шотландські науковці з університету Единбурга вивели генетично модифікованих курей, яйця яких допоможуть у боротьбі з раком. Про це пише Gazeta.ua з посиланням на ВВС.
Курячі яйця містять 2 види людських білків. Вони здатні протидіяти артриту і деяким видам ракових клітин.
Перший білок – FNalpha2a. Він має противірусні та протиракові властивості. Другий – людський і свинячий варіант білка макрофаги-CSF. Саме його використовуватимуть для препарату, який стимулюватиме загоєння пошкоджених тканин.
Розвиток хвороб в організмі пов’язують із браком якогось білка. Такі захворювання можна контролювати за допомогою ліків, які містять необхідний елемент.
У 3 курячих яйцях міститься клінічна доза ліків. Одна птиця може відкладати у рік до 300 яєць. Крім того, виробництво курей буде дешевшим заводського варіанту препарату у 10-100 разів. Економія пов’язана з тим, що будувати і експлуатувати пташники набагато дешевше, ніж стерильні та чисті приміщення для заводського виробництва.
“Модифіковані кури живуть у дуже великих загонах. За ними доглядають кваліфіковані технічні працівники, які кожен день їх годують і напувають. У цілому життя цих курей досить комфортне”, – говорить доктор Лісса Херон із Единбурзької компанії Roslin Technologies. Вона працює над комерціалізацією проекту.
Згодом проект із вирощування модифікованих курей можна збільшити до створення ліків у промислових кількостях.
Розробка препарату для лікування людей займе більше 10 років, прогнозують дослідники. Метод також підійде для створення ветеринарних медикаментів. Зокрема, препаратів, які зміцнюють імунну систему сільськогосподарських тварин в якості альтернативи антибіотикам.
“ДНаприклад, ми могли б використовувати його для регенерації печінки або нирок домашньої тварини. Доступні зараз ліки коштують надто дорого”, – каже фахівець.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook