За кілька місяців мешканців півострова,котрі підтримують ідею відокремлення Криму від України,спікатиме розчарування,адже вони збагнуть,що Росія не здатна задовольнити їх економічні сподівання та інтереси. Кримчани «прозріють»,як тільки остаточно усвідомлять,що туристичний сезон не принесе навіть мінімальних дивідендів,- інформує УНН.
«Всі надії,розрахунки та ілюзії кримчан,що при Росії їм буде краще,ніж при Україні,розтануть невдовзі,як лютневий сніг. І тоді кримчани протверезіють та прозріють,тоді відчують,яку історичну помилку вони сьогодні допускають у зв’язку з цим референдумом. Думаю,вже з кінця травня кримчани почнуть розуміти,що не отримають від туристичного сезону очікуваних доходів. Вони оцінять не тільки економічні показники,але і в цілому атмосферу,в якій сьогодні живе Росія. Тоді кримчани зрозуміють,що таких можливостей,які у них були при Україні,при Росії вони не матимуть»,— зазначив експерт.
На його думку,Росія нині не здатна належним чином годувати Крим хоча б тому,що сама перебуває у вельми непростій економічній ситуації.
«Крим сьогодні фінансово,економічно,інфраструктурно і комунікативно інтегрований у загальнодержавне українське тло. Тому Росії забезпечити життєдіяльність Криму по морю буде дуже важко. До того ж сама РФ сьогодні вже відчуває серйозні економічні проблеми. А якщо ще й Захід запровадить економічні санкції і розпочне економічну холодну війну,то РФ буде дуже важко виконати ті обіцянки,які вони нині дають кримчанам»,— зауважив В. Карасьов.
Політолог переконаний,якого б розвитку не набули б події у Криму після референдуму,українській владі в жодному разі не можна кидати кримчан напризволяще.
«Без фінансових транзакцій,без дніпровської води,без газорозполільчих систем України Крим не зможе існувати. Потрібно зробити все,щоб кримчани відчули,що їх сьогодні не кидають напризволяще. А в перспективі влада та українська спільнота мають виробити серйозну і потужну економіко-соціальну,рекреаційну та культурну пропозицію Криму,щоб створити новий потужний кримський проект у лоні української державності»,— резюмував політолог.
Нагадаємо,сьогодні в Криму проходить референдум,на який винесли два наступних питання:
1. Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?
2. Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?
Для проведення плебісциту по всьому півострову сформовані 27 територіальних виборчих комісій та 1205 дільничних комісій,які запрацювали сьогодні о 8:00.
Проте США,європейські країни,офіційний ЄС,міжнародні інституції,ОБСЄ та інші міжнародні організації,чинна влада України не визнають референдум законним та легітимним. Також референдум визнаний незаконним найавторитетнішою міжнародною правовою інституцією — Венеціанською комісією.
В.о. президента України О.Турчинов закликав кримчан бойкотувати незаконний референдум.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook