Волинський бард Сергій Шишкін потрапив до “десятки” найпопулярніших українських виконавців авторської співаної поезії, – про це повідомляє “Експресо”.
Під час війни усе сприймається особливо гостро. Навіть слова про улюблені пісні і тих, хто їх виконує. А ще гостріше сприймається реакція на ці слова, на заяви у відповідь. Процес цей є природнім і нічого дивного тут немає. Людина мисляча тим і відрізняється, що здатна мати і висловлювати свої судження з того чи іншого приводу.
Наприкінці січня, наступного дня після 80-річчя Володимира Висоцького голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у себе на Facebook, приватно, висловив застереження з приводу добре відомої властивості країни-агресора: використовувати російськомовні культурні надбання для подальшої повзучої експансії й утримання України у своїх лабетах. Нічого нового він не сказав. Речі ці загальновідомі, і якби він не виступив з подібною думкою, не виключено, що замість нього точно такі ж слова написав чи сказав би хтось інший.
Мало хто зможе назвати принаймні одного-двох українських бардів. І мова тут не про прізвище чи про етнічне походження, а про мову творчості, тематику репертуару, країну, яка їм болить і яку вони вважають своєю Батьківщиною та національну пісенну та музичну школу.
Журналісти підготували підбірку з 10 найбільш відомих виконавців авторської співаної поезії.
“Якби певний всеукраїнський фестиваль бардів запровадив номінацію “Найскромніший”, то її, певно, більшістю голосів присудили би унікальному виконавцеві з Волині, чи не єдиному нині в Україні барду-піаністу Шишкіну з Володимир-Волинського. Дебютувавши наприкінці 80-их рр., він так і не “розжився” великими статками, не перебрався, як його колеги-ровесники, на Київ, на Москву чи деінде. Не “забронзовів”. Але… й не зістарився. Дає концерти, записує нових пісень”, – йдеться у дописі-характеристиці волинянина.
Пісні Шишкіна дорослі. Міські, багато в чому джазові, але все одно бардівські, позаяк позбавлені шаблонів і зайвих виконавських стереотипів. Виконувана шикарним, густим голосом кожна його пісня сприймається слухачами як щоразу нова історія. Жвава і ритмічна. Життєрадісна і життєдайна.
Крім волинянина до ТОПу потрапили: Кость Єрофеєв, Стас Тризубий, Живосил Лютич, Сергій Шишкін, Віктор Морозов, Василь Жданкін, Тарас Компаніченко, Едуард Драч, Григорій Лук’яненко, Кирило Булкін.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook