Письменник-волинянин Іван Корсак зареєстрований кандидаток на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. До першого конкурсного турув номінації «Література, публіцистика, журналістика» допущено його книги «Борозна у чистому полі» (видавництво «Ярославів Вал», 2014 р.), «Вибух у пустелі» («Ярославів Вал», 2015 р.), «На розстанях долі» («Ярославів Вал», 2017 р.). Про це «ВП» дізналася від Секретаріату і Комітету з Національної премії.
На здобуття Національної премії 2018 року подано книги «Борозна у чистому полі» , «Вибух у пустелі», «На розстанях долі»волинянина Івана Корсака, відомого письменника, Почесного громадянина двох міст – Каменя-Каширського та Луцька, заслуженого журналіста України.
Кандидатуру нашого земляка висунуто Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка».
У поданні Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка зокрема значиться: «Борозна у чистому полі»‑ роман про славетну родину Тимошенків. Старшого брата Степана вважають батьком американської прикладної механіки, він є одним із засновників науки про опір матеріалів, середульший Сергій був міністром шляхів в уряді УНР, потім посол і сенатор польського сейму, а ще блискучий архітектор, за проектами якого зведено понад 400 будівель, переважно церков, у Грузії, Росії, Україні, Польщі, Чехії, США, Канаді, Парагваї, а менший Володимир – член уряду Рузвельта. Син Сергія Олександр працював головним архітектором Вашингтонського метро, звів низку хмарочосів у Нью-Йорку. Важливою прикметою книжки є, окрім художньої вартості, широке використання архівних матеріалів як українських, так і зарубіжних, зокрема, публікуються досі ніде не оприлюднені листи Євгена Маланюка, Сергія Тимошенка, архівів польських та УВАН у Нью-Йорку.
Така ж немала дослідницька робота з матеріалами, невідомими в Україні, була проведена при підготовці до написання роману «Вибух у пустелі», визнаного в 2015 році «Кращою книгою України» в номінації проза. Це роман про співавтора виготовлення атомної бомби, видатного вченого, пошанованого багатьма академіями наук, радника Президента США Георгія Кістяківського, донедавна маловідомого в нас.
Роман «На розстанях долі»‑ книжка про нашу інтелігенцію, яка нерідко належачи до різних політичних течій, творила одне українське річище, книжка про неймовірні страждання і велич духу. Зі сторінок вимальовуються постаті досі не частих «гостей» літературного простору отамана Тараса Бульби-Боровця, генерала Павла Шандрука. А до неоднозначних діячів професорів Бориса Балінського і Федора Богатирчука взагалі у письменників руки ще не доходили. І знову чимала дослідницька робота, пошуки інформації з різних джерел. Це, зокрема, з Інституту національної пам’яті України, Інституту національної пам’яті Польщі, Волинського обласного державного архіву, Об’єднання українців у Польщі, Української громади в Норвегії, Європейського конгресу українців, Союзу русинів-українців Словацької Республіки, Об’єднання українців Франції, Конгресу українців Латвії, Громади українців Литви, Організації Державного відродження України (СІЛА), Ліги українців Канади, Посольства Південно-Африканської Республіки в Україні, Вітватерсрандського університету (Йоганнесбург), Оттавського університету (Канада) та ін.Твори Івана Корсака перекладені білоруською, польською, литовською, російською, англійською і турецькою мовами».
«ВП» нагадує, щони Комітету, експерти, культурні інституції відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка можуть внести пропозиції щодо участі твору у конкурсі лише в однійномінації ‑ «Література, публіцистика, журналістика», «Музичне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Кіномистецтво» або «Візуальне мистецтво». До 31 жовтня включно поточного року Секретаріат Комітету прийматиме супровідні документи на твори та роботи, висунуті на здобуття Національної премії 2018 року, за адресою: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, 4-й поверх, кім.404-405 у робочі дні тижня (у п’ятницю ‑ до 16.30; 31 жовтня ‑ до 17.00).
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook