Тести на Західній Україні під загрозою,– повідомляє «Сегодня».
Реєстрацію на ЗНО гальмують свята й канікули. Треба встигнути до 20 лютого.
Графік реєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання,що дає старт вступної кампанії,під загрозою зриву. По Львівській,Волинській та Рівненській областях зареєструвалося трохи більше 10% учнів,яких чекають на тести (в минулому році в цей час документи подало вдвічі більше людей). Про це «Сегодня» розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
«З Волині ми чекаємо до 11 тисяч заяв,а на кінець січня є тільки 1208. Це при тому,що терміни процедури реєстрації цього року скорочені,вона триває з 1 січня до 20 лютого »,– каже Середяк. Як припускає «директор тестів»,на низькі темпи учнів могли вплинути зимові свята й канікули. А тепер проблемою можуть стати нові «морозні канікули».
Відповідальна за тестування на Волині Надія Бобак просить потенційних учасників не затягувати з реєстрацією,тим паче,ця процедура дуже проста. Інструкцію,як це правильно зробити,направили в усі навчальні заклади,вона повинна висіти на дошці оголошень. Крім того,все детально розписано на сайтах організаторів проведення ЗНО. У реєстрації відмовляють,коли заявники вказують неточну адресу або прізвище.
Лариса Середяк радить готуватися до ЗНО з допомогою тестових зошитів минулих років і традиційного пробного тестування. А ще подивитися,які завдання вирішували в минулі роки на сайті УЦОЯО. Для десятикласників в травні організовують платне інтернет-тестування на сайті pitest.org.ua. «Можна скористатися індивідуальним пакетом ЗНО-2012 з логотипом УЦОЯО (ціна від 55 гривень) з методичними рекомендаціями,пробним тестом з відповідями та тестовими завданнями»,– говорить Лариса Середяк.
Міносвіти радить не користуватися книгами з підготовки до тестів від видавництва «Літера». Мовляв,ці посібники «шкодять абітурієнтам і дезорієнтують їх». З цього приводу міністерство звернулося в Генпрокуратуру й міліцію. У видавництві кажуть,що дуже здивувалися претензіям чиновників. За словами заступника директора «Літера» Василя Романюка,аналогічну продукцію друкують і продають більше десяти видавництв. «Але чомусь звинуватили в фальсифікат тільки нас. У наших посібниках просто розміщені тренувальні тести »,– сказав виданню Романюк.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook