Серед тих, хто у програші, – передовсім, на думку Петра Кралюка, – «керівництво нинішньої Росії. Воно чимало зробило для того, щоб зупинити євроінтеграцію України…Виявилося, що «клуб любителів Путіна» в Європарламенті не такий і великий – лише 75 депутатів голосували «проти». Це голосування можна вважати своєрідним референдумом. Парламентарі Євросоюзу продемонстрували, що вони підтримують Україну». На переконання професора, «натомість український «безвіз» показує, що Україна не така вже й пропаща».
Втратять на безвізі, наголошує аналітик, і наші західні партнери, «оскільки консульства держав Євросоюзу й візові центри заробляли (і не такі малі!) гроші на оформленні віз».
«Натомість у числі переможців, зазначає Кралюк, – українська влада, оскільки безвіз для неї – це виконання однієї з головних євроінтеграційних обіцянок. Правда, залишається ще справу довести до завершення. Для початку провести інформаційну кампанію, аби цю подію не подавали як «зраду» – а саме це робить російська пропаганда та її агентура в Україні. Тут одним зверненням Петра Порошенка не обійтися. Варто через мас-медіа чітко пояснити, що означає безвізовий режим, як отримати біометричний паспорт, як із цим паспортом пересікати кордон».
При цьому, констатує він, «безвіз, звісно, «підніме ціну» українського паспорта. Це не означає, що українці, які мають паспорти країн Євросоюзу, відмовляться від них. Адже «євросоюзівський паспорт» дає більше прав, зокрема в плані працевлаштування, ніж «безвізовий» паспорт український. І все ж у багатьох людей зникне потреба виробляти собі паспорти інших держав». Петро Кралюк наголошує: «Зростання ціни українського паспорта може змусити замислитися тих жителів окупованих територій Криму й Донбасу, які підтримують «русский мир». Український паспорт тепер дає їм можливість змінити цей «мир» на світ європейський».
Загалом, на його думку, «безвіз можна вважати перемогою України. Він піднімає її престиж. І дає певний шанс. Залишається лише цим шансом розумно скористатися».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook