Волинські лісівники репрезентували продукцію консервних цехів - Волинь.Правда

Волинські лісівники репрезентували продукцію консервних цехів

Показати всі

Волинські лісівники репрезентували продукцію консервних цехів

Цьогоріч обласне свято врожаю «Обжинки-2017» волиняни святкували на іподромі Луцького міського парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. Крім аграріїв, у ньому взяли участь і лісівники. «Смачні дари волинського лісу» були представлені у «лісовому павільйоні», повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Тут свою продукцію на огляд відвідувачів виставили консервні цехи ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Колківське ЛГ», ДП «Маневицьке ЛГ» та ДП «Цуманське ЛГ».

«Відвідувачі, а їх було сотні, були в захоплені від нашої продукції. Особливу увагу привертали боровики та червоноголовці. Багато хто хотів їх купити, та цього разу на них можна було лишень подивитися», – ділиться враженнями головний спеціаліст відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Ірина Романюк.

Начальники  цехів Валентина Романюк, Лариса Котеленець, Галина Зінич та Зіна Рябчун тим часом кожному розповідали про роботу консервних цехів, демонстрували різноманітну свою продукцію. Лісовий мед, гриби, варення, джеми, соки. Десятки найменувань якісних цілющих дарів лісу. Для дорослих і малечі. Вони не тільки смачні, а й дуже корисні, а чимало із них ще й наділені лікувальними властивостями.

Вироби консервних цехів Волинського ОУЛМГ люблять в Україні і за кордоном, адже чимало цих делікатесів експортується в країни ЄС та Північної Америки.

Призупинилася біля «лісового павільйону» і делегація на чолі з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком, начальником департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрієм Горбенком, митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, іншими високопосадовцями. Всі визнали, що продукція лісівників не тільки корисна, а й дуже презентабельна.

Побували на святі врожаю і представники Волинського ОУЛМГ – перший заступник начальника управління Віктор Сахнюк, заступник начальника  Лідія Турянська та начальник відділу охорони та захисту лісу ВОУЛМГ Руслан Войцеховський. Вони поспілкувалися із заступником голови обласної держадміністрації Сергієм Кошаруком, начальником департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрієм Горбенком та іншими учасниками обласного свята врожаю, а ще подякували начальникам консервних цехів за сумлінну роботу та презентабельну виставкову колекцію «Смачних дарів Волинського лісу».

До речі, вироби лісових консервних цехів були представлені і в колекціях районів. Адже попри великих аграріїв своїми врожаями приїхали похвалитися до обласного центру усі райони та дві об’єднані територіальні громади на чолі зі своїм керівництвом. Кожен район також привіз і кращих хліборобів, а ще місцевих аматорів сцени.

Тож на обласному святі врожаю було що подивитися. Адже святкові експозиції районів, підприємств галузі агропромислового комплексу, лісової галузі, професійно-технічних закладів області дивували і виставкою техніки, і продукцією, і зустрічами з людьми, які все це роблять щодня.

А ще ж усі господарі і господині щедро частували охочих своїми смаколиками. А на головній сцені виступали мистецькі колективи «Хмелівчанка» с. Хмелівка Володимир-Волинського, «Василиха» с. Смолява Горохівського, «Берегиня» с. Жашковичі Іваничівського, «Перевесло» м. Ківерці, «Родина» с. Білин Ковельського,  «Дударик» с. Голоби Ковельського, «Родинне перевесло» с. Веселе Луцького, «Заграва» смт Локачі, «Опалинка» с. Гуща Любомльського, «Дивоцвіт» смт Маневичі, «Діброва» с. Замшани Ратнівського, «Любо» м. Рожище, «Троїсті музики» с. Соловичі Турійського районів, «Молодички» смт Шацьк.

Також відвідувачі могли взяти участь у майстер-класах біопластики, апіатерапії, соломоплетіння, конкурсах на обмолот снопа, в’язання снопів, поїдання вареників, у змаганнях з гирьового спорту, армреслінгу, штовхання колоди та набивного м’яча та інших, подивитися виступи вихованців спортивного клубу бойових мистецтв «Герць», які не тільки показали бойовий гопак, а й походили по… битому склу. Цього ж дня у Луцьку встановили рекорд України з випічки найбільшого короваю України. Його вага склала 750 кілограмів при діаметрі і висоті у 2,5 метра. Тож генеральному директору компанії «Теремно хліб» Андрію Тищенку за найбільший спечений коровай в Україні було вручено відзнаку «Рекорд України». А сам коровай того ж дня повезли на Схід України для бійців, що захищають наш суверенітет від російських найманців.

Словом, обласне Свято врожаю вдалося на славу, було що подивитися і було в кого повчитися.

А організували і провели його обласна державна адміністрація, Луцька міська рада, департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, Волинська торгово-промислова палата. Генеральним спонсором заходу виступила ГО «СПАС», долучилися інші відомі аграрії області. Посильну участь у святі врожаю взяло і Волинське ОУЛМГ.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook