Волинська облрада скерувала звернення щодо якості медичного обслуговування ветеранів - Волинь.Правда

Волинська облрада скерувала звернення щодо якості медичного обслуговування ветеранів

Показати всі

Волинська облрада скерувала звернення щодо якості медичного обслуговування ветеранів

 У Волинській області від початку проведення антитерористичної операції здійснюється послідовна робота щодо всебічного соціального супроводу та ефективного вирішення проблемних питань учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих військовослужбовців.

Відтак важливо не допустити погіршення якості медичного обслуговування ветеранів війни. Відповідне звернення скерували депутати Волинської обласної ради до Президента, Уряду та Верховної Ради України.

Обласна рада прийняла окремі цільові програми, зокрема Регіональна програма підтримки учасників антитерористичної операції/ООС та членів їхніх сімей на 2020-2022 роки, Регіональна цільова програма соціального захисту населення на 2019-2022 роки та інші, адже соціальний захист найбільш вразливих категорій населення Волинської області, насамперед , зазначених вище, є одним з пріоритетних напрямів роботи обласної ради.

Станом на сьогодні в області проживає 30 457 ветеранів війни, з них 10 949 – учасники АТО/ООС. У запропонованих НСЗУ пакетах медичних послуг відсутні послуги, які надаються ветеранам безоплатно. Зокрема, це стоматологічні послуги, зубне протезування, фізіотерапевтичні послуги (у тому числі – масаж, бальнеотерапія), послуги з психологічної реабілітації та інші.

У Волинській області зареєстровані учасники АТО/ООС, що потребують дороговартісного лікування і придбання недешевих лікарських препаратів та засобів, які не входять до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 1081.

Держава повинна гарантувати учасникам війни передбачене законодавством право на безоплатне лікування та реабілітацію. Медичне обслуговування цієї категорії громадян має фінансуватися уніфіковано за встановленими державою правилами та забезпечуватись за рахунок коштів державного бюджету. На сьогодні державні програми, які б покривали витрати на дороговартісне лікування згаданим пільговим категоріям населення, відсутні. Тому вони змушені купувати ліки за власний кошт або за кошти волонтерів, благодійників та за рахунок одноразової грошової матеріальної допомоги, передбаченої у місцевих бюджетах.

Відтак, депутати Волиньради вимагають належного фінансування регіональних госпіталів для ветеранів війни вирішити на державному рівні як невідкладне.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *