Волинь - у трійці лідерів за порушенням прав журналістів - Волинь.Правда

Волинь – у трійці лідерів за порушенням прав журналістів

Показати всі

Волинь – у трійці лідерів за порушенням прав журналістів

Волинська область посіла третє місце у рейтингу порушення прав журналістів згідно з результатами дослідження неурядової організації Інститут Масової Інформації. Про права та безпеку журналістів а також стандарти журналістської етики йшлося під час тренінгу, організованого Інститутом Масової Інформації (ІМІ) у Луцьку 12 вересня.

У заході прийняли участь журналісти провідних інтернет-видань Волині. Експерти поділилися з журналістами правилами особистої та інформаційної безпеки, методикою оцінювання ризиків тощо. Юристи нагадали основні положення законодавства, яким регулюється журналістська діяльність. Зокрема, важливо пам’ятати, що журналісти мають не лише права, а й обов’язки.

Також експерти поділилися результатами своїх досліджень. Зокрема, Волинь посідає третє місце за порушенням прав журналістів. Представники ІМІ уточнюють, що абсолютна більшість випадків – це не кримінал. Мова йде про заборону знімати, недопуск на засідання органів влади тощо.

Втім, трапляються й випадки кібербулінгу. Всього за перше півріччя 2019 року в Україні зафіксували 116 випадків порушення прав журналістів. З них – одне вбивство, 9 побиттів, 3 напади на офіси, 15 погроз. Також поширеними є випадки зламу акаунтів, кібератак, пошкодження майна, юридичного та іншого непрямого тиску. Найбільша кількість порушень прав журналістів зафіксована у Києві, друге місце посідає Дніпро, на третьому місці – Волинь.

Окрім того ІМІ проводив анонімне інтернет-опитування серед журналістів. За його результатами, 42% зазначили, що ставали жертвами булінгу, 15% стикалися зі зламом акаунтів, ще 14% – отримували погрози. Медіаюристи наголосили, що їхній обов’язок – захищати права будь-яких журналістів, незалежно від редакційної політики видання чи провокативної поведінки самого журналіста. Разом з тим на сьогодні існують інформаційні ресурси, діяльність яких, в умовах інформаційної війни з Російською Федерацією, спрямована на завдання інформаційної шкоди Україні. Запобіжники у вигляді позбавлення ліцензії такі ЗМІ розцінюють як порушення свободи слова.

Журналістська спільнота Волині дискутувала з приводу критеріїв розмежування журналістської та пропагандистської діяльності, врешті експерти нагадали про неписаний «Кодекс журналістської етики», дотримання якого і відрізняє добросовісного журналіста від осіб, які зловживають журналістським посвідченням.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *