Волинь опинилася в десятці регіонів з найбільшою кількістю зафіксованих випадків порушень свободи слова, – про це повідомляє Інституту масової інформації.
За півроку в області виявили сім випадків порушень свободи слова.
Серед найпоширеніших порушень щодо журналістів: викрадення, перешкоджання, погрози, доступ до інформації, пошкодження майна, побиття, напади, кібер-атаки, цензура, напади на офіси ЗМІ, політичний тиск, непрямий тиск, юридичний тиск, судові позови проти ЗМІ.
За перше півріччя 2017 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 122 випадки порушень свободи слова, порівняно до 129 випадків за аналогічний період 2016 року.
Якщо рахувати разом з окупованими територіями Донбасу і Кримом, кількість порушень з початку року становить 132 (за аналогічний період 2016 року – 154).
Найбільшу кількість порушень за шість місяців 2017 року зафіксували у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 42 випадки (за той же період 2016 року – 46 випадків).
На другому місці за кількістю порушень опинилася категорія «обмеження доступу до публічної інформації».
Цього року експерти ІМІ відзначають негативну тенденцію у цій категорії – зокрема, з початку року зафіксували 17 випадків порушень, пов’язаних з доступом до інформації, – за той же період 2016 року було 9 таких випадків.
До трійки лідерів за кількістю порушень також увійшли погрози журналістам (14 випадків), проте кількість погроз суттєво зменшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року (24 випадки).
Водночас експерти ІМІ відзначають зменшення фізичної агресії щодо журналістів – з початку року було зафіксовано 9 нападів, порівняно до 23 нападів, які були зафіксовані протягом аналогічного періоду минулого року.
Негативною тенденцією першого півріччя 2017 є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів: з початку року сталося 9 таких випадків, у порівнянні з 2016 роком, коли був зафіксований тільки один такий випадок.
Загалом, у першому півріччі 2017 року, випадки порушень свободи слова сталися у 20 областях України. Найбільша кількість таких порушень зафіксована у Києві з областю – 30 випадків, Полтавщина (12 випадків) та два регіони (Одещина та Миколаївщина), де зафіксовано по 9 випадків відповідно.
Волинь випередила навіть Донеччину та сусідню Рівненську область і зайняла 7 місце в рейтингу. Попереду Кіровоградщина, Одещина, Миколаївщина, Полтавщина та Київщина.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook