Чому Україна знову опинилася у вкрай скрутній ситуації? З цього приводу висловився на своїй сторінці у Facebook колишній Президент нашої держави Віктор Ющенко. Він аналізує нинішні реалії та висловлює своє бачення головних викликів.
Віктор Ющенко зазначає, що зараз «про дострокові вибори говорять ті, хто має надію, що таким чином зміцнить свої позиції в парламенті». Але, на його думку, слід «змінити виборчу систему і створити такий механізм, який відкрив би двері до української політики ефективним силам. Немає сенсу проводити голосування без реформування Центральної виборчої комісії, яка часто несе відповідальність за різного роду маніпуляції. Перетасовування старих політичних сил без реформи судової та виборчої систем не має сенсу. Ми потребуємо якісних змін у парламенті, нових політичних формацій. Під час останнього Майдану виокремилось нове політичне покоління, але воно не спромоглося провести до парламенту своєї політичної сили. Лідери Майдану були поглинуті угрупованнями політичних динозаврів, які мають чималі матеріальні засоби».
Колишній Президент висловлює занепокоєння тим, що «монополізація, а часто і олігархізація української моделі економіки позбавляє нас не лише економічних, а й соціальних перспектив. Ідеться про 20 чи 30 осіб, які отримують зиск. Незалежні аналітичні кола підрахували, що з України виведено до податкових раїв 140 млрд доларів». Водночас він прогнозує: «Звичайно, цей процес триває не два чи три роки. Це довга історія». При цьому він пропонує організувати «круглий стіл» і спробувати відповісти на питання: що потрібно зробити, щоб ті 140 млрд доларів попливли назад до України?
Екс-Глава Української держави висловлює занепокоєння, чому впродовж останніх півтора року половина українських банків збанкрутувала та чому все більше українців емігрують. «Молодь говорить про те, що рівень освіти в Україні стає все нижчим і нижчим, тому вона вибирає навчання, зокрема, і в Польщі, – пише Ющенко. – Звичайно, що така еміграція позначається негативно на економічній та суспільній ситуації в країні. Передусім тому, що з України виїжджають найкращі. Це свідчить про неефективну політику уряду».
Ющенко констатує, «після трьох років війни ми маємо 60 тисяч убитих і поранених українців. Ми повинні сидіти за столом переговорів з окупантом, а не з Захарченком чи Плотницьким, які нічого не вирішують».
А відтак підкреслює: «Відмовившись від ядерної зброї та підписавши 1994 року Будапештський меморандум, Україна отримала гарантії безпеки не лише від Росії, а також вiд Великої Британії і США. Де ці гарантії? Упродовж трьох років ми не отримали від Заходу жодної істотної фінансової чи гуманітарної підтримки. Де «план Маршалла» для України, про який так багато говориться? У нас часто складається враження, що ми ведемо війну наодинці. До того ж Європейський Союз уже не говорить одним голосом. Росія витягнула з цієї колоди карт три чи чотири європейські країни, які співають іншим тоном».
Він також торкнувся проблематики українсько-польських стосунків. «Найкращі польські сини боролися за незалежну Польщу, якою вона була до 1939 року, – наголошує Ющенко. – Але на цій же території творилася незалежна Україна. Найкращі сини України боролися за таку ж ідею і тими ж методами. Я розумію мотивацію хлопців, які боролися за Польщу, але також розумію велику мету, яку мали в своїх головах українські хлопці, які боролися за утворення України. У ХХ столітті Україна шість разів проголошувала незалежність і п’ять разів втрачала її. Те, що тепер вона є незалежною, свідчить про нашу рішучість».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook